Brytyjska modelka Katie Green słynie z tego, że zerwała kontrakt na reklamowanie stanika Wonderbra, ponieważ poproszono ją, by schudła. 18-letnia Jourdan Dunn, która zdobyła tytuł modelki roku, słynie natomiast między innymi z tego, że jest niezwykle szczupła. "To odrażające, że to właśnie Dunn dostała nagrodę" - mówi green tygodnikowi Sun.

Skąd take mocne słowa? Katie Green uzasadnia: jak to odbiorą młode dziewczyny i dorosłe kobiety, dla których Dunn może stać sie wzorcem? "Jourdan ma poważną niedowagę. Patrzyłam na jej zdjęcia i wygląda ona jak worek kości. Jej nogi są jak dwa patyczki. Byłam przerażona" - mówi Green. Sama nosi rozmiar 12, ma prawidłową wagę, jednak gdyby postawić ją obok młodziutkiej modelki, wyglądałaby zwyczajnie na grubą.

"Mężczyźni wcale nie uznają tego za atrakcyjne" - mówi Green o wystających kościach koleżanki. Z wyższością dodaje, że Ultimo, firma, która zatrudniła ją do kampanii reklamowej staników w rozmiarze od D do G, na pewno nigdy nie wynajęłaby Dunn do swoich reklam.