Badania przeprowadzone przez dwa fińskie uniwersytety (w Tempere i Helsinkach) doprowadziły do wynalezienia nowej technologii monitorowania i diagnozowania zaburzeń snu. Aplikacja "Radosne Przebudzenie” - HappyWakeUp jest już dostępna w niektórych telefonach komórkowych.

Reklama

Czy każdy poranek może być tak samo przyjemny?

Sprytny budzik-telefon rejestrujący fazy snu ma wbudowany mikrofon, dzięki czemu nagrywa dźwięki wydawane przez śpiącą osobę, które są potem analizowane. Położony pod poduszką mądry budzik daje sygnał przed ustawionym czasem budzenia wówczas, gdy uznaje, że osoba znajduje się w najodpowiedniejszej do tego fazie snu. Naturalne rytmy zostają więc zachowane, a przebudzenie nie jest torturą. Budzik rozpoznaje moment, kiedy ciało i mózg są prawie przebudzone, dlatego wstawanie okazuje przyjemne, naturalne i proste.

Po dłuższym czasie używania technologii HappyWakeUp wewnętrzny zegar uczy się właściwych rytmów zasypiania i snu. To pozwala niwelować napięcia wewnątrz ciała i w mózgu i powoduje, że poranki w końcu stają się miłe i radosne.

Technologia HappyWakeUp jest dostępna na platformie http://www.happywakeup.com; trzeba posiadać odpowiedni typ telefonu - do sprawdzenia na stronie.