W środowisku filmowym mówi się, że nikt inny nie nadaje się do roli Villas tak dobrze, jak Liszowska. Aktorka, piosenkarka i modelka ma odpowiednią prezencję, fryzurę, charyzmę sceniczną i głos. Poradzi sobie więc nie tylko z tym, żeby zagrać postać Violetty Villas, ale także, by zaśpiewać tak jak ona. Liszowską w roli Villas widzi też reżyser filmu, młody twórca Konrad Aksinowicz.

Reklama

Film jest autorskim projektem Aksinowicza. Zafascynowany postacią Villas, przez ponad rok pracował nad scenariuszem, rozmawiał z przyjaciółmi gwiazdy, jej fanami, zbierał dane faktograficzne.

Biografia Villas ma być wysokobudżetowym filmem muzycznym. Pokaże kulisy kariery wielkiej diwy, jej sukcesy na Zachodzie i bogate, pełne romantycznych historii epizody z życia osobistego. Film ma wiernie pokazywać postać. Skoro Villas w rzeczywistości jeździła jaguarem i nosiła suknie od Diora, to samo będzie robić Liszowska.

Aby odtworzyć realia życia gwiazdy, już rozpoczęto zbieranie 10 milionów złotych na produkcję filmu. Zaczyna się także kompletowanie obsady i szukanie miejsc na zdjęcia. Sama Villas podobno otrzymała już scenariusz filmu i będzie na bieżąco informowana o postępie prac.