Wskazówki Moss rozchodzą się jak świeże bułeczki. Top modelka nie udziela ich zapewnie bezinteresownie - tak się składa, że od 25 listopada w jednej z księgarń internetowych będzie można kupić książkę, w której Moss opowiada co, gdzie i za ile kupuje, na co zwraca uwagę buszując między sklepowymi półkami, pokaże swoją garderobę i najbardziej znane stylizacje. Tytuł książki brzmi "Kate Moss Style: Inside the World’s Most Famous Wardrobe", a przygotowało ją brytyjskie wydawnictwo Century.

Tuż przed premierą książki 34-letnia Moss, znana z imprezowego stylu życia i dobrej ręki do odkrywczych stylizacji, radzi młodym kobietom, co nosić, jak się malować, a nawet co pić, żeby świat wydawał się "bardziej kolorowy". Zdradza swoje ulubione zestawy ciuchowe i kluby, w których można rozkręcić najlepszą w Londynie imprezę. Kate Moss może być pod tym względem autorytetem, bo mało kto zna nocne życie tak dobrze jak ona. I chociaż postanowiła już ustabilizować nieco swój tryb życia, nic nie wskazuje na to, żeby miała zrzec się korony królowej nocnych klubów. A oto jej porady.

Makijaż

Na bezbłędny, ale i odpowiednio niedbały wygląd trzeba ciężko zapracować. Kate poleca przydymiony makijaż, który zawsze wygląda dobrze w nocnym oświetleniu (ciemny, zrobiony czarnym eyelinerem, czarną kredką i ciemnym cieniem). Dzięki niemu nie widać zacienionych oczu, zmęczenia, a co najważniejsze, odwraca uwagę od szminki, którą dawno się zjadło, albo i scałowało.

Włosy

Warto pokombinować z nową fryzurą. Trochę inne niż na co dzień upięcie włosów pomoże spojrzeć inaczej nie tylko na siebie, ale i na swoją garderobę. Niestandardowa fryzura może też zainspirować do niestandardowego połączenia ubrań.

Ciuchy

Żaden ciuch nie sprawi, że będziesz wyglądała dobrze, jeśli będziesz się w nim czuła źle. Postaraj się więc dobrać coś odpowiedniego do swojej sylwetki i samopoczucia. Nie przebieraj się za kogoś, kim nie jesteś, tylko dlatego, że jest to must-have tego sezonu. Rób użytek ze swoich atutów. Jeśli masz niezłe nogi, wyeksponuj je wysokimi obcasami i krótką spódnicą. Żaden inny trick nie zapewni ci darmowych drinków przez całą noc.

Nie staraj się też planować zestawów ubrań na tydzień przed imprezą. Daj się ponieść chwili i własnej intuicji. W ten sposób najłatwiej można wpaść na nietypowy zestaw ciuchowy (przykładowo kiedy cała reszta rzeczy jest w praniu, musisz ratować się tym co jest - to dopiero jest kreatywność!). Nie kopiuj też całych zestawów z wybiegów, bo będziesz wyglądała na przebraną. Inspiruj się starymi zdjęciami, filmami, ciuchami vintage, miksuj co się da.

Perfumy

Kate pachnie firmowanym ostatnio przez siebie zapachem Velvet Hour, jednak zawsze jest też wierna ponadczasowej Chanel No 5. Jej pierwsze w życiu perfumy to Anais Anais.

W torebce

Czarny eyeliner, pieniądze i klucze

3 ulubione zestawy wyjściowe Kate Moss

- niebieska cekinowa sukienka, którą miała na sobie, obchodząc swoje 30. urodziny. Sukienka należała wcześniej do Britt Ekland, szwedzkiej aktorki, która grała dziewczynę Bonda w filmie "Człowiek ze złotym pistoletem". Moss zainspirowała się tą kreacją, projektując świąteczną kolekcję dla Top Shopu, jednej z najpopularniejszych marek w Europie. Kopia tej sukienki będzie niedługo dostępna w wersji mini i w wersji do ziemi, na wielkie wyjścia.

- Czerwona satynowa, cekinowa sukienka, typu "shampoo", którą na 21. urodziny przerobił dla niej Johnny Depp (za pomocą nożyczek na 5 minut przed wyjściem na imprezę!)

- sukienka w drobną łączkę za 60 funtów, zaprojektowana przez Kate dla Top Shopu

Biforka

Zanim Moss wyjdzie z domu, zwołuje swoje kumpelki, włącza dobrą muzykę, strzela drinka na rozruch, a potem łapie za torebkę i uderza w miasto. Pije wyłącznie wódkę z tonikiem…

Na imprezie

Modelka radzi, aby nigdy nie zmuszać się do tańca z facetem, który tańczyć nie potrafi. Zamiast utrzymywać taką znajomość bez przyszłości, lepiej potańczyć ze swoimi kumpelkami. Girly night to lepszy przepis na udaną noc.

Kluby w Londynie

Jeśli wybierasz się na nocny clubbing w Londynie, odwiedź: Punk Club na Soho Street. Czwartki z Queen of Noize to dobre połączenia rock’n’rolla i happy house. Może wzniesiesz tam kiedyś toast razem z Kate?

Wskazówki supermodelki mogą przydać się tym bardziej, że od 24 października w warszawskich Złotych Tarasach zostanie otwarty pierwszy sklep Top Shopu w Polsce. Ciuchy w stylu Kate Moss będą więc na wyciągnięcie ręki.