Rankingi są dość niewdzięczne - bo jak tu obiektywnie ocenić, kto jest najpiękniejszy, najbardziej seksowny i najmądrzejszy. Jednak wszelkie tytuły i portale prześcigają się w tego typu plebiscytach. Ostatnio AskMen zamieścił ranking 99 najbardziej pożądanych kobiet świata. Okazuje się, że kiedy większość kobiet marzy o Johnnym Deppie, faceci w wyobraźni zabawiają się z Katherine Heigl.

Bardzo pocieszajaca jest argumentacja magazynu. Heigl wygrała, bo oprócz tego, że ma talent i odniosła sukces, to jest "elokwentna i ma poczucie humoru". Czyli jednak nie ochodzi tylko o słodką buźkę i duże peirsi. Mężczyznom imponuje inteligencja Heigl (redaktorzy podkreślili, że słynna dziennikarka Barbara Walaters uznała Heigl za jedną z 10 najbardziej interesujących osób, z którymi rozmawiała w ubiegłym roku).

Dzięki tym atutom Heigl wygrała w rankingu z topmodelkami Alessandrą Ambrosio, Marisą Miller i Adrianą Limą oraz aktorkami - gorąca Evą Mendes i powszechnie wielbioną Scarlett Johansson.

Heigl zajęła pierwsze miejsce, kolejne w pierwszej dziesiatce znalazły się 2. Alessandra Ambrosio 3. Kate Beckinsale 4. Eva Mendes 5. Jessica Alba 6. Scarlett Johansson 7. Jessica Biel 8. Rihanna 9. Marisa Miller 10. Adriana Lima