Pochodzą z całego Śląska, mają od 20 do 50 lat. Większość z nich edukację zakończyła na szkole podstawowej lub zawodowej. Część porzuciła swoją edukację, niektóre zostały do tego zmuszone trudną sytuacją materialną lub wczesnym macierzyństwem. Bywa, że nigdy nie pracowały. Zajmowały się dziećmi, domem. Nie marzyły o karierze. Teraz postanowiły wyjść z życiowego dołka. Szansą dla nich jest program Projekt unijny „Odważnie w przyszłość” realizowany jest przez Centrum Szkoleniowe Structura. I etap właśnie ruszył. Na II wciąż trwa nabór. Potrwa do 11 czerwca.

Kobiety do wyboru mają zostać profesjonalną nianią, opiekunką osoby starszej albo pomocą biurową. Wszystkie musiały także nauczyć się języka obcego - niemieckiego lub angielskiego. Nauka jest bezpłatna.

Projekt ma pomóc nie tylko w podniesieniu kwalifikacji, ale także w znalezieniu pracy. Przygotowuje kobiety do pracy na terenie kraju, jak również do pracy w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemczech. Umożliwia to intensywna nauka języka. W sumie na szkolenie składa się 220 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Nowy zawód zdobędzie dzięki niemu 100 kobiet.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na stronie: www.structura.pl