Inne
Reklama

Ilona Felicjańska otrzymała wczoraj późnym wieczorem nagrodę Ecco Walk In Style. Statuetkę wręczyła jej sama księżna Danii. Polka pokonała tym samym pięć nominowanych do nagrody europejskich kobiet sukcesu.

Trzeci rok z rzędu ECCO otwiera Copenhagen Fashion Week prezentacją Walk in Style Award. To nagroda przyznawaną dla kobiety, której odwaga i miłość do życia są wzorem do naśladowania przez inne kobiety. W tym roku nominowane zostały Efva Attling (szwedzka modelka, fotografka, projektantka walcząca o równo uprawnienie dla osób o innej orientacji seksualnej, sama pragnąc poślubić legalnie swoją partnerkę w ojczystym kraju), Malene Birger (duńska projektantka, bizneswoman współpracująca z UNICEF), Dana Schweiger (Niemka, właścicielka marek odzieżowych, od kilku lat, wspiera organizacji charytatywnej "eV SterniPark") oraz Kari Traa (norweska narciarka, trzykrotna mistrzyni olimpijska).

W swoim wystąpieniu Ilona Felicjańska cytując Søren Kierkegaarda, powiedziała do zgromadzonych na uroczystej gali: „>>Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry<<. Za tą wiarę we mnie, serdecznie państwu dziękuję. Dzięki niej mogę teraz przekazać słabszym nadzieję, która jest również darem od was. Dziękuję za docenienie mojej pracy i mam nadzieję, że również dla was stanie się ona inspiracją.”

Ilona Felicjańska, kojarzona przede wszystkim jako modelka, wicemiss Polonia od pięciu lat zajmuje się działalnością charytatywną, prowadząc fundację "Niezapominajka". Działalność "Niezapominajki" to wspieranie ubogich rodzin, które posiadają dzieci z porażeniem mózgowym. Fundacja w swoim statucie zajmuje się wspieraniem finansowym turnusów rehabilitacyjnych.