Mówi się, że najlepsza pora w życiu na urodzenie dziecka to czas pomiędzy 20. a 35. rokiem życia. Rozpiętość spora, ale też czasy mamy takie, jakie mamy. Lekarze ostrzegają, że decyzji o potomstwie nie można odwlekać w nieskończoność, natomiast kobiety wiedzą swoje. Nikogo już nie dziwi 38-letnia mama, trzymająca w rękach noworodka. Ale kobieta rodząca po 40., nadal jest w wielu kręgach pewnego rodzaju kuriozum. Zupełnie inaczej dzieje się w środowiskach zwiazanych z show-biznesem. Zresztą sami zobaczcie...

Reklama

czytaj dalejKatarzyna Dowbor

Popularna prezenterka miała już bardzo dorosłego syna, gdy urodziła swoje drugie dziecko - Marysię. Gwiazda TV ma dziś 51 lat, a jej młodsza pociecha 10. W jednym z wywiadów powiedziała, że córeczka ją wręcz odmłodziła: "Przez pierwsze 5, 6 lat życia Marysi nie czułam i nie widziałam w lustrze, że czas mijał".

czytaj dalejMonica Bellucci

Włoska seksbomba swoje pierwsze dziecko urodziła w wieku 40 lat. Deva - owoc małżeństwa z Vincentem Casselem będzie jednak nie długo miała rodzeństwo. 45-letnia Belucci potwierdziła, że jest w drugiej ciąży. Jej przyjaciółka twierdzi, że gwiazda wręcz delektuje się myślą o tym, że po raz kolejny zostanie mamą.

czytaj dalejHalle Berry
Ta hollywodzka piękność swoją pierworodną powiła w wieku 41 lat. Z tym, że Halle absolutnie nie wyglądała na swoje lata. Dzisiaj Nahla ma dwa latka. Jej mama - jeszcze będąc w ciąży - tak mówiła o swoim macierzyństwie: "Jestem w takim momencie mojego życia, w którym stwierdziłam, że potrzebuję czegoś więcej, żeby wstać rano z łóżka. Plan filmowy przestał wystarczać. Chcę rodziny, dzieci. Potrzebuję tego jak powietrza i czuję się na to gotowa."

czytaj dalejAnne Leibovitz

Reklama

Jej ciąża była szokiem dla otoczenia. Znana fotografka - zdeklarowana lesbijka - powzięła decyzję o sztucznym zapłodnieniu nasieniem anonimowego dawcy. Miała wtedy - uwaga - 51 lat! Dziś Sarah ma lat 9 oraz rodzeństwo: bliźniaczki Susan i Samuelle, urodzone przez surogatkę.

czytaj dalejJane Seymour

Serialowa doktor Quinn urodziła Krisa i Johnny'ego w wieku 42 lat. Jej ciąża była przez cały czas trwania zagrożona, toteż aktorka i jej rodzina bardzo drżeli o zdrowie chłopców i ich mamy. Wszystko jednak skończyło się szczęśliwie, a chłopcy mają dziś już po 17 lat i są nie lada przystojniakami!

czytaj dalejRachida Dati

Francja nie była zszokowana wiekiem, w którym pani minister sprawiedliwości urodziła dziecko. Była raczej poruszona sprawą ojcostwa. Do dziś dnia 46-letnia Rahida Dati nie ujawniła nazwiska taty malutkiej Zohry (która 2 stycznia 2010 skończyła roczek).

czytaj dalejClaudia Schiffer

Piękna modelka ogłosiła niedawno całemu światu, że jej liczna rodzina jeszcze się powiększy. Na świat przyjdzie bowiem w sierpniu trzecie dziecko 40-letniej Claudii. Drogie panie, supermodelka deklaruje, że... uwielbia być w ciąży!

czytaj dalejMarcia Cross

Gwiazda "Gotowych na wszystko" urodziła bliźniaki Eden i Savannah dzięki metodzie in vitro. Marcia miała wtedy już 45 lat, ale przyznała, że swoje życie dzieli na dwie cześci: przed i po urodzeniu córek. Ta druga jest znacznie lepsza.

czytaj dalejCherie Blair

Żona byłego premiera Wielkiej Brytanii powiła ich najmłodszego potomka w wieku 46 lat. Leo George Blair przyszedł na świat w 2000 roku. Podobno premier zaniemówił na wieść o kolejnej ciąży, ale jako prawdziwy dżentelmen zniósł to wszystko dzielnie.

czytaj dalejKatarzyna Figura

Jedna z największych polskich gwiazd urodziła swoja córeczkę Koko Claire Figurę-Schoenhals w wieku 40 lat. Potem, w 2005 roku na świat przyszła druga córka gwiazdy, Kaszmir Amber Figura-Schoenhals. Jak na mamę trojga dzieci (także dorosłego już syna Aleksandra) gwiazda nadal wygląda znakomicie.