Inne
Reklama

Istnieje kilka podstawowych i szereg mniejszych przesądów noworocznych. My przedstawiamy te najważniejsze, które na bank pomogą ci przetrwać 2010 rok w szczęściu i dobrobycie. Nie wierzysz? Trudno. Możesz jednak potraktować je z przymrużeniem oka i po prostu fajnie się pobawić - na przykład w gronie znajomych.

OTO 4 NAJPOPULARNIEJSZE NOWOROCZNE PRZESĄDY

Inne

czytaj dalej...

ReklamaSPAL PROBLEMY

W starym roku rozstałaś/eś się z narzeczonym/ą albo miałaś/eś kłopoty związane z niezapłaconymi rachunkami? Spal to wszystko w ogniu zapomnienia i zacznij nowe życie! Nie znaczy to oczywiście, że masz udać się do eks i podpalić na nim ubranie albo rzucić w płomienie monity bankowe... Wystarczy, że na karteczkach wypiszesz wszystkie swoje zmartwienia z 2009 roku i w noc sylwestrową spalisz je w popielniczce. To powinno przegonić stare kłopoty i uniemożliwić im powrót w nowym roku.

Inne

czytaj dalej...KASA, KASA, KASA

Kto z nas nie marzy o wielkich pieniądzach? Te mrzonki nasilają się właśnie na początku każdego roku: jeśli więc chcesz opływać w pieniądze i dobra wszelakie zadbaj, by w noc sylwestrową mieć lodówkę pełną jedzenia, a portfel pełen gotówki. Musztarda i karta kredytowa nie załatwią sprawy powodzenia finansowego... Poza tym nie zapomnij włożyć do portfela łusek od wigilijnego karpia. To sprawdzony sposób na odpędzenie widma nędzy.

Inne

czytaj dalej...OBY OMINĄŁ CIĘ ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA

Powodzenie w nowym roku zapewni ci nakręcenie wszystkich zegarów chwilę po północy (nadasz im magiczną moc wybijania tylko szczęśliwych godzin) oraz otworzenia - choć by na chwilę - wszystkich okien w mieszkaniu. W ten sposób symbolicznie wyprosisz stare i powitasz nowe 12 miesięcy.

Inne

czytaj dalej...MIŁOŚĆ I JEDZENIE

Jeśli czekasz na swoją drugą połówkę, to musisz koniecznie pomóc swojemu szczęściu u progu nowego roku. W jaki sposób? Niezawodny: załóż nową bieliznę i miej na sobie coś złotego. To w magiczny sposób przyciągnie do ciebie kogoś, kto obdarzy cię gorącym uczuciem.

Zwróć też uwagę na to, jak nakrywasz do stołu: talerze w żadnym wypadku nie powinny mieć kwadratowego kształtu (tylko tradycyjny, okrągły), zaś na stole musi pojawić się co najmniej jedna potrawa z kapusty. To zwiastuje powodzenie i spokój. Wiele osób wierzy, że warto wypisać na karteczkach swoje marzenie na nowy rok, a potem je spalić, a popiół wypić z szampanem!