Skutki naszych małych grzeszków odczuwa zarówno nasze ciało, jak i dusza. Wyrzuty sumienia nie dają nam spokoju, do tego dochodzi ból głowy, brzucha, poczucie ciężkości i przepełnienia. Z drugiej jednak strony, każde wspomnienie ostatnich szaleństw wywołuje nasz uśmiech i zadowolenie, bo w końcu nic tak dobrze nie smakuje, jak zakazany owoc. A więc - pozwalaj sobie na grzeszki, ale potem pamiętaj, aby oczyścić organizm. Jeśli nie masz cierpliowści do długotrwałych detoksów, wybierz rozwiązanie ekspresowe: wypij kubek zielonej herbaty lub napar z ziół.

>>>Krok po kroku: jak zrobić detoks organizmu
>>>Zbawienne właściwości zielonej herbaty

A oto lista pięciu grzeszków głównych, które wymagają oczyszczenia:


1. APETYT NA PIKANTNĄ UCZTĘ

Oj działo się wczoraj, działo... Hamburgery, pizza, duża porcja frytek, tłuste sosy - to tylko niektóre smakołyki, które doprowadziły twoje podniebienie do rozkoszy, zaś brzuch do dość dziwnego stanu. Ale ... - no właśnie zawsze znajdzie się jakieś "ale" - znajomy wrócił 
z egzotycznych wakacji z nowymi umiejętnościami kulinarnymi, nowo odkryty sklep 
z przyprawami, świeżo wydana książka kucharska, czy piknik ze znajomymi. Chwila kulinarnych uniesień kosztuje niestety dużo - twój brzuch pracuje jakby na zwolnionych obrotach, masz poczucie ciężkości i przejedzenia. A przecież wczoraj jeszcze o tym pamiętałaś! Jednak zwyciężyła pokusa!

Co robić? Wypij zieloną herbatę z dodatkiem mięty. To zioło od wieków jest znane ze swoich łagodzących właściwości. Pomaga uporać się z małymi niedyspozycjami układu pokarmowego i pozostawia uczucie niezwykłej świeżości.

czytaj dalej


2. KLUBOWE SZALEŃSTWA

Tańce na stole, flirty na parkiecie, egzotyczne drinki, a konkretnie - o dwa za dużo. Wczoraj byłaś królową szalonej imprezy w środku tygodnia, a dzisiaj...? Dzisiaj straszny ból głowy, zmęczenie i małe wyrzuty sumienia. Na dodatek rano trzeba wstać do pracy, 
a szef ma nadzieję zastać cię w doskonałej kondycji.

Co zrobić? Wypij zieloną herbatę z dodatkiem cytryny. Smak i aromat świeżych cytrusów sprawi, że od razu poczujesz się orzeźwiona!

czytaj dalej


3. PRZEWLEKŁE LENISTWO

Z dumą zdążyłaś zakomunikować swoim wszystkim przyjaciółkom i znajomym z pracy, że jesteś właścicielką abonamentu w klubie fitness? A gdy wszystkie patrzyły na ciebie z podziwem, zapomniałaś jednak dodać, że ostatni raz byłaś tam trzy miesiące temu. A obiecywałaś sobie, że będziesz regularnie ćwiczyć na siłowni... I znowu nie wyszło! Zawsze znajdzie się na tyle przekonywująca wymówka, aby i tym razem nie pójść na trening. A teraz po trzech miesiącach bez ćwiczeń czujesz się już ociężała i zmęczona.

Co zrobić? Zaparz zieloną herbatę z dodatkiem orientalnych przypraw: lukrecji, cynamonu i anyżku. Pobudzą oone zmysły i pozwolą odnaleźć wewnętrzny spoków.

czytaj dalej


4. MIEJSKI STYL

Masz już dosyć - niekończących się remontów ulic, korków, w których spędzasz długie godziny, tłoku w autobusach, na ulicach i w galeriach handlowych. Przeszkadza ci, że najbliższy park znajduje się pół godziny drogi od twojego domu. Do tego widok dymu, wydobywającego się 
z miejskich kominów zdecydowanie nie poprawia twojego samopoczucia. Powoli tracisz zapał do działania, a szarość miasta odbiera blask twojej skórze.

Co zrobić? Wypij zieloną herbatę z dodatkiem kwiatu jaśminu. Jego niezwykły aromat pozwoli choć na chwilę zapomnieć o miejskim zgiełku.

czytaj dalej


5. EKSPRESOWE DOŁADOWANIE

Pierwszą pijesz rano, na pobudzenie, drugą w drodze do pracy, trzecią, czekając aż włączy się komputer, czwartą żeby zebrać siły, a po piątej czujesz, że jesteś gotowa zmierzyć się ze wszystkimi dzisiejszymi wyzwaniami. Kawa pobudza cię i pozwala zebrać siły do pracy, 
a przecież ciężka praca i życie na najwyższych obrotach - to twój żywioł. Najlepiej czujesz się, gdy masz dużo do zrobienia. Jednak ostatnio nowe obowiązki od przełożonego, projekt chorej koleżanki, które spadły niespodziewanie na ciebie sprawiły, że czujesz się naprawdę zmęczona, a nawet powoli wykończona. W końcu ile można pobudzać się kawą i innymi energetyzującymi napojami?

Co zrobić? Wybij nawet kilka kubków zielonej herbaty w ciagu szalonego dnia. Zawarte w niej zbawienne przeciwutleniacze zrównoważą złe działanie kofeiny.