Chanel 5 wymyśliła sama Coco i legenda głosi, że nadała perfumom taką, a nie inną nazwę, gdyż przywiązywała do cyfry 5 szczególne znaczenie. Słynna piątka składa się z ponad 80 składników, a reklamowały ją takie znane panie, jak Catherine Denevue, Audrey Tautou czy Nicole Kidman. "Daily Mail" powołuje się na badanie, które udowodniło, że to właśnie ten zapach jest uznawany przez kobiety za najbardzie uwodzicielski i działający na mężczyzn.

Reklama

Jak się okazuje, jedna na dziesięć kobiet potwierdza, że w dniu, kiedy spotkała tego jednego, jedynego miała na sobie perfumy Chanel 5. To oczywiście może być zbieg okoliczności, ale weźmy pod uwagę, jak wiele rodzajów perfum jest dostępnych na rynku! Stąd wskazanie na piątkę jest wielce dla tego zapachu nobilitujące!

czytaj dalej...Jako drugi zapach idealny na randkę przebadane panie wskazały Be Delicious DKNY, następne miejsce zajął Ghost, zaś czwarte Eternity Calvina Kleina.

Reklama

Badanie zostało przeprowadzone na 3000 tysiącach kobiet i dowiodło, że aż 85 procent z nas czuje zadowolenie, gdy mężczyzna na randce skomplementuje nasze perfumy. Dwie trzecie pań przyznało, że przynajmniej raz w życiu pozytywną opinię o wybranym przez nie zapachu wyraził zupełnie obcy facet. Aż 82 procent kobiet uważa, że najważniejszym elementem randki jest właśnie zapach perfum.

Reklama

A oto pełna lista najbardzie uwodzicielskich perfum świata:

1. Chanel No 5 by Chanel

2. Be Delicious by DKNY

3. Ghost by Ghost

4. Eternity for Women by Calvin Klein

5. Hugo Woman by Hugo

6. Classique by Jean Paul Gaultier

7. Cool Water Women by Davidoff

8. Angel by Thierry Mugler

9. Anais Anais by Cacharel

10. Obsession by Calvin Klein

11. Touch of Pink by Lacoste

12. DKNY Delicious Night

13. Miss Dior Cherie by Christian Dior

14. 212 Sexy for Women by Carolina Herrera

15. Diamonds by Emporio Armani

16. Cerutti by 1881

17. Classic She by Emporio Armani

18. Daisy by Marc Jacobs

19. Pure Poison for Women by Christian Dior

20. Prada by Prada