Eksperci z University College w Londynie London twierdzą, że kobiety decydujące się na labioplastykę wykazują czasami szokującą wręcz niewiedzę na ten temat. Ginekolog Sarah Creighton i psycholog Lih-Mei Liao uważają, że zamiast podejmować decyzję o poddaniu się zabiegowi, wiele z nich powinno poszukać innego rodzaju pomocy - na przykład wsparcia psychologicznego.

Reklama

TAMTA PANI MA ŁADNIEJSZĄ!


Jak wyjaśniają specjaliści, wiele pań pada ofiarą... mody! Patrzą na przykład na waginy aktorek porno, idealne i pociągające dla mężczyzn i automatycznie pragną mieć takie same. W skrajnych przypadkach przestają nawet czerpać satysfakcję z życia erotycznego, wpadają w kompleksy, bo uważają, że są tam niezbyt atrakcyjne. W sukurs przyjść może wtedy skalpel... Jednak doktor Creighton ostrzega takie panie: labioplastyka może uszkodzić nerwy i doprowadzić do tego, że seks przestanie być satysfakcjonujący! Sugeruje także, że korekcja warg sromowych może skutkować problemami z urodzeniem dziecka.

W opozycji do pani doktor staje prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Chirurgów Estetycznych, Douglas McGregor. On bagatelizuje rozterki dr Sarah: To opinie na wyrost. Przecież to tylko wycięcie odrobiny niepotrzebnego ciała, które skutkuje ładnym wyglądem. Operacja nie zakłóca funkcji seksualnych. Potwierdza jednak, że wiekszość pań, decydujących się na labioplastykę robi to ze względów estetycznych - do rzadkości należą kobiety, które przez zbyt duże wargi sromowe nie moga na przykład jeździć na rowerze albo - w ekstremalnych przypadkach - nosić bielizny.


___________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Nietypowe igraszki łóżkowe
>>> Pozycje, które sprzyjają poczęciu dziecka
>>> Pomasuj mnie, kochanie...