Studiująca obecnie w walijskim UWC Atlantic College księżniczka Eleonora rozpocznie naukę na terenie Aragonii we wrześniu 2023 r., poinformowała we wtorek minister obrony Hiszpanii Margarita Robles.

Reklama

Następczyni tronu na pierwszym roku swojej militarnej edukacji należeć będzie do grona słuchaczy Głównej Akademii Wojskowej w Saragossie, stolicy Aragonii.

Kolejne dwa lata córka Filipa VI spędzi w akademiach wojskowych hiszpańskiej armii w Pontevedra i San Javier, gdzie znajdują się uczelnie marynarki wojennej oraz sił powietrznych. W tych samych ośrodkach uczył się w przeszłości obecny hiszpański monarcha.

Część plotkarskich mediów spekuluje, że zamieszkanie w Aragonii pozwoli córce Filipa VI na spotykanie się z jej “domniemaną sympatią” z sąsiedniej Katalonii.

Madrycka telewizja Telecinco spekuluje, że 17-letnia następczyni tronu jest rzekomo zakochana w pomocniku FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii Gavim.

Zdaniem hiszpańskich komentatorów w listopadzie podczas mundialu w Katarze król Filip VI otrzymał podczas spotkania z piłkarzami Hiszpanii reprezentacyjną koszulkę z autografem Gaviego. Wręczony przez 18-letniego gracza monarsze trykot był niewielkich rozmiarów, a sportowiec miał przekazać go za pośrednictwem króla następczyni tronu.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/