Dziennik Gazeta Prawana logo

Fala krytyki spadła na Nicole Kidman. Poszło o kwarantannę

20 sierpnia 2021, 07:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nicole Kidman
<p>Nicole Kidman</p>/Shutterstock
Nicole Kidman znalazła się ogniu krytyki za przyjazd do Hongkongu z pominięciem surowej kwarantanny obowiązującej osoby przybywające z zagranicy. Australijska aktorka została wypatrzona na ulicy dwa dni po przyjeździe - podaje BBC.

W Hongkongu obowiązują wyjątkowo surowe przepisy dotyczące kwarantanny, która może, w wypadku osób przybywających z regionów szczególnie zagrożonych pandemią, trwać przez 21 dni.

Kidman przyleciała z Australii, by nakręcić film o życiu zamożnych cudzoziemców w Hongkongu.

Obawy przed piątą falą

Biuro ds. handlu i rozwoju gospodarczego Hongkongu wydało komunikat, w odpowiedzi na liczne zapytania o "zagraniczne ekipy filmowe" i obowiązek kwarantanny, w którym wyjaśnia, że został on zniesiony, aby filmowcy mogli "wykonać swoją pracę zawodową".

W Hongkongu narastają obawy o piątą falę pandemii Covid-19 w związku z wykryciem lokalnych infekcji wariantem Delta koronawirusa.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj