Gwiazda TVP Info pochwaliła się, że co roku spędza ferie na nartach w bawarskim Oberstdorfie. Tym razem, jak pisze, ”coś ją tknęło” i odwołała wyjazd do Niemiec.

Reklama

To kobieca (mamusina) intuicja – podkreśla Ogórek, która, choć było jej żal, to nie posłuchała znajomych, mówiących: Chiny są daleko.

Niemcy są drugim, po Francji, krajem Europy, w którym pojawił się nowy koronawirus.

Ministerstwo zdrowia w regionalnym rządzie Bawarii poinformowało we wtorek wieczorem, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u kolejnych trzech osób z najbliższego otoczenia pierwszego pacjenta. Tym samym liczba osób zakażonych w tym landzie wzrosła do czterech.

Pierwszy w Niemczech przypadek koronawirusa wykryto u 33-latka z okolic miasta Landsberg am Lech. Mężczyzna jest pracownikiem firmy Webasto. Zaraził się na szkoleniu, które prowadziła jego koleżanka z Szanghaju. Z pierwszym niemieckim chorym miało kontakt około 40 osób - poinformowała we wtorek minister zdrowia Bawarii Melanie Huml.

Jak ustalił monachijski dziennik "Merkur" Chinka, od której zaraził się 33-latek, w Niemczech nie miała jeszcze objawów choroby. Pojawiły się dopiero podczas podróży powrotnej na pokładzie samolotu do Chin 23 stycznia.