Problem ten dotyczy także innych grup społecznych, które potrzebują specjalnego traktowania. - Są to zarówno osoby niepełnosprawne jak i kobiety w ciąży, rodzice z małym dzieckiem, ale również osoby starsze. To są te grupy, które szczególnie wymagają od społeczeństwa empatii, to naprawdę nie kosztuje nas bardzo wiele i nie jest niesamowite działanie społeczne, tylko zwykłe ustąpienie miejsca - podkreśla Sylwia Chutnik.

Reklama

Wiele kobiet wciąż krępuje się skorzystać z kas pierwszeństwa, które coraz częściej pojawiają się w dużych sklepach. Sytuacji nie ułatwiają inni klienci, którzy niechętnie przepuszczają przyszłe mamy w kolejce. Kobieta w takiej sytuacji powinna być stanowcza i egzekwować swoje przywileje, ale większość pań nie chce tego robić, bo takie sytuacje oznaczają dla nich dodatkowe nerwy i stres.

Dlatego Tramwaje Warszawskie i miesięcznik "M jak Mama" organizuje akcję społeczną "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży", mającą na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby innych osób, a zwłaszcza kobiet ciężarnych. W ramach akcji na tory w stolicy wyjechał dziś Warszawski Tramwaj Promocyjny. Będzie można w nim skonsultować się z lekarzem, psychologiem, stomatologiem czy położną - podaje agencja informacyjna Newseria Lifestyle..

Będziemy w tym tramwaju mówić o tym, że warto ustępować miejsca, to naprawdę niewiele kosztuje i kobiety w ciąży oczekują też często, żeby ustąpić miejsca. Niestety z różnych przyczyn nie zawsze są w stanie wyegzekwować prawo, które im się należy - mówi Sylwia Chutnik.