- "Jest przecież wiele pozycji, które mogą być z powodzeniem zastosowane przez taki właśnie "niedopasowane" pary" - wyjaśnia znany seksuolog Zbigniew Lew - Starowicz. Oto kilka z nich:

Nocny jeździec

Pozycja ta zalecana jest szczególnie w przypadku, gdy mężczyzna jest otyły lub np. z przyczyn sercowych nie może uprawiać bardzo aktywnego seksu. Ta pozycja nie jest męcząca dla mężczyzn, bo to od strony kobiety wychodzi inicjatywa.

Krab
Mężczyzna leży na plecach, a kobieta siada na jego brzuchu. Opiera się dłońmi o ramiona partnera, a stopami o łóżko. Ta pozycja jest zalecana parom, w których partnerka jest znacznie lżejsza i niższa od mżczyzny.

Bogini
Kobieta siedzi na mężczyźnie. Jest zwrócona do niego twarzą. Nogi partnerki znajdują się po obu stronach ud siedzącego na krześle mężczyzny. Pozycja ta zalecana jest partnerom o dużej różnicy wzrostu lub wagi. Partnerka może być dużo lżejsza i niższa od partnera.

Skorpion
Mężczyzna kładzie się na plecach, a odwrócona tyłem kobieta klęka nad nim. Następnie odchyla się do tyłu i kładzie na partnerze. Kobieta powinna być niższa i lżejsza od swojego partnera.

prof. Zbigniew - Lew Starowicz