Zielona kawa nowym dietetycznym hitem? Pomaga w odchudzaniu

| Aktualizacja:
X

Kawa to coś więcej niż używka. Jej zielona odmiana okazuje się być skutecznym sojusznikiem w odchudzaniu – ujawniły nowe badania. Metoda jest tania i skuteczna, wymaga jednak łączenia z określoną dietą. Czy zielona kawa okaże się nowym dietetycznym hitem?

Odchudzające działanie zielonej kawy, o którym donosi brytyjski dziennik "Daily Mail", zostało ogłoszone przez Joe Vinsona, chemika z Uniwersytetu z Scranton w Pensylwanii. Zespół badaczy pod jego kierunkiem podawał ekstrakt z ziaren zielonej kawy 16 otyłym badanym w wieku ok. 20 lat. Po 22 tygodniach eksperymentu, podczas którego dokładnie monitorowano dietę, styl życia oraz kondycję badanych, zanotowano znaczną utratę wagi. Średnio każdy uczestnik badania zrzucił ponad 8 kilogramów.

Odchudza, ale dlaczego?

Nie do końca wiadomo, co konkretnie odpowiada za tak silne właściwości odchudzające zielonej kawy. Vinson podejrzewa, że zbawienne efekty są skutkiem działania kwasu chlorogenowego – silnego antyutleniacza. Ze względu na wiele niepewności dotyczących nowej metody eksperci zalecają ostrożność oraz zaznaczają – odchudzanie za pomocą zielonej kawy wymaga łączenia jej spożywania z określonym stylem życia – niskotłuszczową dietą oraz wysiłkiem fizycznym

Styl życia to podstawa

Dr David Katz z Yale University’s Prevention Research Center w New Haven podkreśla, że badania nie tłumaczą, czy utrata wagi badanych wynikała z kofeiny czy z działania zupełnie innych substancji i dodaje, że nie wiadomo jeszcze, czy skutki takiej diety odchudzającej są trwałe. Jego zdaniem kawa powinna być tylko dodatkiem do zdrowej diety i ćwiczeń, a nie głównym panaceum w walce o szczuplejszą sylwetkę.

>>> Jedz popcorn, będziesz piękna i młoda!

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~Nata
   2012-04-02 08:25
   A gdzie ten velaves jest?
  • ~Pewum
   2012-04-02 20:43
   We Wladysławowie.
   Wczasy skladają sie z programu sportowego (aerobik, gimnastyka, nordic walking) i zabiegowego (sauna, basen jacuzzi).
   Ja polecam tam zwlaszcza masaze - shaitsu i mandara
  • ~Katte
   2012-04-02 22:10
   Wybrałabym te wczasy we władysławowie niż zieloną kawę, główny powód - nie lubię :):) Pewum, w pakiecie zabiegowym znajduja sie tylko sauna, basen i jacuzzi, czy jeszcze jakies zabiegi pielegnacyjne na cialo,,masaze??
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.