Niemcy od zawsze byli fanami urody Polek. I to nie tylko tych hojnie obdarzonych przez naturę jak Iza Wyrwał. Bo Polki potrafią być też subtelne - czego dowodzi uroda i kariera Anji Rubik. Bohaterka czerwcowej okładki niemieckiego "Vogue" znalazła się na 3. miejscu listy 100 najpiękniejszych modelek świata - pokonała nawet taką gwiazdę i właścicielkę wspaniałego ciała jak Gisele Bündchen.

"Vogue" pisze, że polska modelka ma wyjątkową aurę, która przyciąga uwagę i obiektywy. I pewnie dlatego w tym sezonie Rubik jest najbardziej rozchwytywaną modelką - każdy projektant chce mieć ją na swoim pokazie.

Pierwsze w rankingu znalazły się dwie Niemki - Julia Stegner oraz Franziska Knuppe. Czy rzeczywiście zasłużyły na to, by wyprzedzić Polkę - to oczywiście kwestia gustu. Bo mamy nadzieję, że nie kompleksów narodowych.

10 NAJPIĘKNIEJSZYCH MODELEK ŚWIATA

1. Julia Stegner, 2. Franziska Knuppe, 3. Anja Rubik, 4. Doutzen Kroes, 5. Linda Evangelista, 6. Natalia Vodianova, 7. Lily Donaldson, 8. Gisele Bündchen, 9. Hanne Gaby Odiele, 10. Natasha Poly