PAP Life: - Mówi się, że przeszła pani jedną z najpiękniejszych metamorfoz w polskim show-biznesie.

Agata Młynarska: - Ostatnio słyszę to bardzo często, ale to nie jest nagła zmiana. To jak zmienia się kobieta to cały proces. Kobieta, która chce być świadoma swojego życia zaczyna się zastanawiać nad upływem czasu i myśleć, co jest dla niej dobre. Przeważnie do takich zmian zmusza nas samo życie. Ja teraz mogę już tylko podziękować tym, przez których płakałam, kiedy traciłam pracę, która była moją miłością... Musiałam znaleźć w sobie siłę, żeby znaleźć miejsce dla nowych miłości i dla nowej pracy, ale także znaleźć miejsce na miłość do samej siebie; na odszukanie siebie na nowo. Wiedziałam, że to nie stanie się z dnia na dzień. Zaczęłam powoli nad tym pracować i...szukać w życiu szczęścia.

PAP Life: - W każdej sytuacji można tak zacząć od nowa?

A.M.: - Tak - nie ma takiej sytuacji, w której nie można. Prowadzę w radiu PIN cykl rozmów "Ona rozmawia" o nowych otwarciach w życiu. Wielkie gwiazdy i autorytety jak Joanna Szczepkowska, Magda Prokopowicz czy Kinga Baranowska mówią o nowych otwarciach, jako o chwilach w życiu, które najpierw bardzo przygniatały, a potem dodały siły. Te rozmowy są dla mnie bezcenne, ponieważ pokazują, że jednak się nie myliłam. Że moje doświadczenie jest doświadczeniem bardzo wielu kobiet, które zaczęły od nowa. Jeżeli idziemy cały czas jednym korytarzem i nie otwieramy drzwi, to nie zauważamy zmian, a zmiany są zawsze twórcze.

PAP Life: - Jednym z owoców tych zmian był portal internetowy.

A.M.: - Nigdy nie odeszłam od dziennikarstwa, ale w Internecie udało mi się stworzyć coś, moim zdaniem, wyjątkowego. To miejsce, które odwiedza ponad 35 tys. kobiet miesięcznie. Jest to projekt multimedialny, są tu artykuły, radio i telewizja internetowa, a nie ma konfliktów i agresji. Bałam się, ponieważ Internet jest trudnym miejscem. Ale pomyślałam, że jest wśród kobiet duża solidarność, dlatego w propozycji mojego portalu tkwi potencjał. Na onaonaona.com są porady ekspertów, mądre artykuły, a na forum jest nieprawdopodobna energia. Kobiety potrzebują rozmawiać, a czasami jest tak, że nie mają gdzie. Mężowie są zabiegani, sąsiadka ma własne życie, z mamą nie umiemy się porozumieć albo już nie żyje, a przyjaciółka mieszka daleko. Stworzyłam więc miejsce, w którym kobiety mogą rozmawiać. Dla mnie to fenomenalne doświadczenie dziennikarskie, za które zostałam w dodatku nominowana w kategorii Debiut Roku plebiscytu Róże Gali. Więc na debiut nigdy nie jest za późno - można nawet przed pięćdziesiątką.

PAP Life: - Wspomniała pani ekspertów. Coraz częściej na portalach mamy do czynienia z życiem gwiazd, a nie życiem zwykłych kobiet...

A.M.: - To prawda. I chociaż ten portal stworzyła gwiazda telewizyjna, to nie ma na nim czerwonego dywanu i plotek. Plotek i tak nam wystarczy - one są wszędzie. Ja z nich zrezygnowałam. Stawiam na konkret: informacje od ekspertów, porady, listy od kobiet i sprawy, które obchodzą kobiety. Zamiast plotek jest dział filantropia, w którym pokazujemy, jak pomagać innym. Ręczę za każdym tekst, który pojawia się na tej stronie i wiem, że nie narażam kobiet na czytanie nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji. To ogromna odpowiedzialność, ale też frajda.

Agata Młynarska od 1990 do 2006 roku związana była z telewizyjną Dwójką. Obecnie jest prezenterką Polsatu oraz TV4. Założycielka i redaktor naczelna portalu Onaonaona.com.