Pociągająca, bo bardzo pewna siebie

| Aktualizacja:
X

Kiedy wchodzi do pokoju, nie da się jej nie zauważyć. Wszyscy chętnie z nią rozmawiają, słuchają jej, śmieją się z jej dowcipów. Czy to kobieta nie z tej planety? A może urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą? Nie. To po prostu kobieta pewna siebie. Ty też taka możesz być.

Zrób dobre wejście

Idziesz na ważne spotkanie? Na imprezę, na której nikogo nie znasz. Przed wejściem rzuć na siebie okiem w lustrze, upewnij się, że wszystko jest pod kontrolą. Nie możesz w siebie wątpić. I nie denerwuj się, że będą tam sami obcy. Uśmiechem i pewnością siebie na pewno zaskarbisz sobie czyjąś sympatię.

Nie stój w kącie

Przełam tremę i strach, nie stój przygarbiona, nie wciskaj się w fotel, ani nie podpieraj ścian. Z ludźmi trzeba umieć się bratać, zagadać. Dlatego uśmiechnij się i podejdź, przedstaw. Potem jakoś pójdzie. Tylko pamiętaj, nie zgrywaj lwicy salonowej

Wyjdź zgrabnie z wpadki

Zapomniałaś czyjeś imię lub nazwisko? Przyznaj się do tego, subtelnie zapytaj. Rozładuj sytuację dowcipem. No i obiecaj, że tym razem zapamiętasz już do końca życia.

Sztuka opowiadania

Zajmij słuchaczy nie tyle opowieścią z niesamowitą puentą, co wzruszającą i zabawną. I opowiedz ją z wyczuciem. Pamiętaj, liczą się słowa, gest i zaangażowanie.

Spokój może Cię uratować

Złej energii pozbądź się na siłowni albo u terapeuty. Wśród ludzi odetchnij głęboko, uśmiechnij się i nie daj poznać po sobie, że masz zły dzień.

Nie bój się wyzwań

Silna kobieta nie boi się powiedzieć, czego chce. I dlatego, jeśli sądzisz, że należy Ci się podwyżka, idź z tym do swojego przełożonego. Tylko nie rób z siebie ofiary. Zapytaj, czy może poświęcić Ci pięć minut i przedstaw swoje argumenty. Argumenty, nie fantazje.

Pokonaj strach

On paraliżuje, przez niego pokazujemy swoje słabości. Nie można dać się mu opanować. Szczególnie, że zazwyczaj ma po prostu wielkie oczy. A co najlepsze, Twój rozmówca często też się boi.

Rozładuj atmosferę żartem

Tylko nigdy nie mów: "A teraz opowiem wam dowcip”. Wpleć go naturalnie w konwersację. No i jeśli Twoje poczucie humoru nie znajduje odbiorców, lepiej ich nim nie "uszczęśliwiaj” na siłę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
    Powered by ContentStream