Samotne walentynki mogą być dalej świętem miłości – miłości własnej! To właśnie w tym dniu można się samemu rozpieszczać. Single zaoszczędzają czas, które ludzie w związkach muszą poświęcić na znalezienie idealnego prezentu dla swojej drugiej połówki, na zarezerwowanie miejsca na randkę i w końcu na przygotowanie się do niej. Spędzając walentynki tylko ze sobą, można całą energię i środki poświęcić na zaspokojenie swoich potrzeb.

Reklama

Najlepsze sposoby na samotne Walentynki według eDarling:

1. Zadbaj o siebie. Masz ochotę na relaks? Zarezerwuj ten wieczór tylko dla siebie i urządź sobie domowe SPA. Możesz wziąć długą kąpiel w pachnącej pianie, a później wysmarować się kupionymi specjalnie na tę okazję kremami i balsamami. Wykonaj od dawna odkładane zabiegi kosmetyczne, a następnego dnia Twoja skóra będzie czuła się znacznie lepiej – i Ty też!

2. Spraw sobie prezent. Nie kupujesz prezentu dla sympatii? Kup dla siebie! Może marzy Ci się książka, płyta, nowe ubrania, a może sprzęt do uprawiania Twojego ulubionego sportu? Zaszalej i w tym dniu miłości własnej spraw sobie właśnie to, o czym od dawna marzysz.

3. Rozpieszczaj siebie. Ten dzień możesz poświęcić wyłącznie swoim potrzebom. Ugotuj swoją ulubiona potrawę – nawet, jeśli jest absolutnie zakazana na Twojej diecie, kup butelkę dobrego wina i bukiet kwiatów. Poczuj się dobrze ze sobą – w swoim własnym domu.

4. Odwiedź rodzinę lub dawno niewidzianych znajomych. Nie wszyscy spędzają walentynki na romantycznej kolacji we dwoje! Wśród Twoich znajomych na pewno też są single lub takie osoby, które chętniej spędzą czas w gronie znajomych. A może warto sprawić przyjemność babci lub cioci i wpaść do nich na kawę i ciastko? Możesz także pomyśleć o drobnych upominkach dla bliskich – kto powiedział, że prawo do prezentów mają tylko zakochani?

Reklama

5. Dodaj sobie energii. Idź na basen lub siłownię. Albo na zajęcia w grupie – zumba czy aerobik to świetny sposób na naładowanie Twoich energetycznych baterii. Nie dość, że poprawisz sobie humor endorfinami, to jeszcze przekonasz się, jak wiele osób postanowiło spędzić ten czas tak samo jak Ty! A w grupie jest zawsze weselej.

6. Antywalentynki. Zignoruj romantyczną atmosferę – idź do kina na horror albo thriller, lub poczytaj kryminał. Możesz też zająć się dawno odkładanymi porządkami w szafie lub ogarnięciem swojego mieszkania. Im też należy się trochę miłości…

Walentynki to święto miłości, ale można to rozumieć na wiele sposobów. Dlatego polecamy spędzić je tak, żeby przyniosło ono jak najwięcej frajdy i radości – można się wtedy skupić na sobie lub na innych. Na pewno jednak warto cieszyć się tym dniem tak samo, jak każdym innym i czerpać radość z każdej chwili.