Bohaterki festiwalowych filmów to osoby odważne, nonkonformistyczne, podejmujące kontrowersyjne decyzje. To między innymi ich losy zainspirują do rozważenia problemów społecznych dotykających kobiety i wpływających na całe społeczeństwo.

Co jest silniejsze - zgodność z samym sobą czy zgodność ze światem, który Nas otacza? Czy to tylko one - bohaterki filmów, czy może my wszyscy żyjemy w otoczeniu pewnych granic? Co się dzieje, gdy je przekraczamy? Czasem pytanie dotyczy tego, ile jesteśmy w stanie poświęcić by znaleźć się po drugiej stronie owej ganicy, a czasem – ile przychodzi nam zapłacić za to, że zmuszono Nas do jej przekroczenia...?

Do namysłu nad tymi kwestiami ma zachęcić dwudniowy festiwal, który odbędzie się w dniach 21-22 maja. Wydarzenie to jest pomysłem studentów dwóch największych uczelni w Polsce – Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

21 maja w auli Starej Biblioteki Uniwersyteckiej na Kampusie Głównym UW odbędzie się wykład i projekcje filmów „Malena”, „Mała Moskwa” i „Kierowca dla Wiery”.

W sobotę 22 maja ciąg dalszy przedsięwzięcia – tym razem na otwartej przestrzeni Nowego Światu 67-69. Znaleźć tam będzie można stanowiska organizacji kobiecych, catering i wystawę zdjęć młodych artystów. Zostanie wystawiona sztuka poświęcona poezji Anny Świerczyńskiej, odbędzie się pokaz tańca oraz debata z udziałem wybitnych osobistości świata nauki i sztuki. Wtedy też zostaną wyświetlone filmy „Głową w mur” i „Rewers”. Wieczór zakończy impreza studencka w klubie Remont.

Festiwal, adresowany głównie do studentów, jest jednak wydarzeniem otwartym i każdy zainteresowany będzie mógł wziąć w nim udział. Bilety w cenie 8 zł. są do nabycia w stanowisku informacyjnym w Starym Buwie (Kampus UW) i na Wydziale Transportu PW, można je kupić również w dniu festiwalu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj