Czasy, kiedy sex shopy znajdowały się w zamaskowanych sutenerach za kotarami, do których wstyd wejść z ulicy, już przemijają. Obok sex shopów powstaje nowa kategoria sklepów erotycznych, które wyróżniają się estetycznym wyglądem i stawiają na marki produkujące wystylizowane, designerskie, a czasem po prostu zabawne zabawki dla dorosłych.

Przełamanie pierwszych lodów między kobietami a sklepami erotycznymi nastąpiło kilka lat temu za sprawą kulek waginalnych, zwanych także kulkami gejszy. W latach 90. polskie kulki dostępne były jako przyrządy rehabilitacyjne w aptekach, by po kilkunastu latach trafić na półki sex shopów i sklepów erotycznych. Kulki w Polsce na nowo odkryto stosunkowo niedawno za sprawą lekarzy i położnych namawiających kobiety do ćwiczeń mięśni Kegla. Z jednej strony dbają o zdrowie intymne kobiet, a z drugiej dostarczają czysto zmysłowej przyjemności. Kulki są często pierwszym gadżetem erotycznym, po które sięgają kobiety.

Oswojenie się ze sklepem erotycznym i jego zabawkami to duży krok dla kobiety i jej samopoznania. Ośmielone kobiety chętniej mówią o swoich potrzebach i fantazjach seksualnych, są bardziej otwarte na eksperymenty. To wszystko sprawia, że są jeszcze bardziej zadowolone ze swojego życia intymnego, na czym tylko zyskuje ich związek – zwraca uwagę Anna Moderska, konsultantka erotyczna współpracująca z marką Fun Factory i twórczyni sieci Toyparty.pl zajmującej się organizacją imprez z gadżetami erotycznymi.

Wiedząc, co nam sprawia przyjemność, można zabrać się za szukanie odpowiedniej zabawki – małej lub dużej, sztywnej lub giętkiej, o różnej skali wibrowania, itp. Gadżety erotyczne najnowszej generacji, np. wibratory wykonane są najczęściej z silikonu medycznego, który może przybierać fantazyjne kształty i kolory, a przy tym jest całkowicie bezpieczny dla człowieka.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!!!

Bardzo często pierwsza przygoda ze sklepem erotycznym odbywa się w internecie. Zakupy w sieci wydają się nam bardziej anonimowe, bo nie wymagają kontaktu ze sprzedawcą. Decydując się na zakup przez internet, warto jednak dokładnie sprawdzić wiarygodność sprzedawców, by uniknąć nieprzyjemności związanych np. z otrzymaniem podróbek. Jeśli nigdy nie kupowaliśmy erotyki w internecie, lepiej wybrać się do sklepu, gdzie można produkt dotknąć, włączyć oraz obejrzeć z bliska. Najlepiej wybierać sklepy, w których dostępne są także droższe marki, bo znaczy to, że znajdziemy tam jakościowy asortyment. Im szersza oferta danej marki, tym większa pewność, że ma ona ugruntowaną pozycję, a zabawka to nie przypadkowe zamówienie pochodzące z kontenera z Chin.

Ogromną przewagą stacjonarnego sklepu jest to, że można wszystkiego dotknąć, zobaczyć jak dana zabawka wygląda w rzeczywistości, z jakiego materiału jest wykonana, jak pachnie (najlepsze jakościowo powinny być bezzapachowe), jaka jest w dotyku, czy jest elastyczna czy sztywna, czy i jak mocno wibruje lub pulsuje, itp. Najlepsze sklepy erotyczne mają także dobrze wyszkolonych sprzedawców, którzy mogą dyskretnie i profesjonalnie doradzić odpowiednie gadżety.