Implanty piersi wpływają na jakość życia erotycznego kobiet, sugerują najnowsze badania. Zdaniem specjalistów wyniki nie są zaskoczeniem. Ładniejszy i pełny biust podnosi pewność siebie kobiet, która w sypialni okazuje się mieć niemałe znaczenie. Tak pozytywne recenzje sztuczne piersi zbierają grupie pań, które już poddały się operacji.

Zdaniem 61 proc. kobiet, biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez portal RealSelf.com, po zabiegu powiększenia piersi uprawiają one znacznie częściej seks. 70 proc. pytanych przyznaje również, że jego jakość uległa znacznej poprawie.

Wyniki badań nie są zaskakujące. Już w gabinecie widzę, jak po zabiegu powiększenia piersi pacjentki nabierają pewności siebie, zaczynają inaczej się poruszać, lepiej czują się w swoim ciele - zauważa chirurg plastyczny, dr Andrew P. Trussler. Myślę, że ta pewność siebie przekłada się na każdy aspekt ich życia, również erotyczny - dodaje.

W ciągu ostatnich trzech lat ponad milion Amerykanek zdecydowało się na zabieg powiększenia piersi. Koszt jednego zabiegu waha się od sześciu do dziesięciu tysięcy dolarów. Jednak, jak zauważają same zainteresowane, jest on wart swojej ceny i nie mają na myśli wyłącznie aspektu estetycznego.

"Nie wierzę, że piersi są jedynie elementem, z którego mężczyźni czerpią przyjemność. Jeśli kobieta sama podziwia swoje ciało i czuje się dzięki niemu pewnie, wtedy potrafi czerpać większą przyjemność z takich aspektów życia jak np. seks" - przyznała jedna z ankietowanych.

Ładniejsze sztuczne czy naturalne? Piszcie i oglądajcie naszą galerię!