Chirurgia plastyczna miejsc intymnych to stosunkowo młody, ale prężnie rozwijający się dział medycyny estetycznej. W samej Wielkiej Brytanii w ostatnim roku na taki zabieg zdecydowało się 2000 kobiet.

Specjaliści twierdzą, że to przemysł pornograficzny odpowiada za kreowanie jedynego właściwego wizerunku damskich genitaliów, co skłania kobiety do decydowania się na zabiegi chirurgiczne. Patrząc na zdjęcia i filmy kobiety porównują się do pokazywanych w nich aktorek i dochodzą do wniosku, że ich własne waginy nie spełniają wymaganych kryteriów atrakcyjności, co prowadzi do kompleksów i problemów w życiu seksualnym.

Tymczasem lekarze twierdzą, że nie ma jedynego prawidłowego wyglądu kobiecych narządów płciowych i o ile nie ma ku temu wskazań medycznych, kobiety nie powinny decydować się na taki zabieg. Jednak jak podaje portal Independent.co.uk, zdecydowana większość pań poddających się chirurgi plastycznej waginy robi to wyłącznie ze względów estetycznych. Kobiety są bombardowane wizerunkami „idealnych” narządów płciowych co wpędza je w kompleksy i buduje przekonanie, że nie będą miały udanego życia seksualnego, jeśli ich intymność nie będzie wyglądała dokładnie tak, jak u aktorek filmów dla dorosłych.

Poza względami estetycznymi, zdarzają się również przypadki, kiedy operacja plastyczna waginy jest jak najbardziej wskazana. Dla kobiet, które przeszły jakieś urazy bądź trudny poród, taki zabieg może być niekiedy jedyną szansą na powrót do normalności.

A oto najczęstsze zabiegi na jakie decydują się kobiety:

Labioplastyka – polega on na korekcie wyglądu warg sromowych, najczęściej ich zmniejszeniu. Niektóre kobiety twierdzą, że zbyt duże wargi sromowe są powodem kompleksów, utrudniają chodzenie w obcisłych spodniach czy jazdę na rowerze.

Waginoplastyka – zabieg zmniejszenia pochwy, na który zwykle decydują się kobiety, których pochwy znacznie rozciągnęły się w trakcie porodu. Dzięki korekcie aparatu mięśniowego i redukcji nadmiaru śluzówki, narządy płciowe mogą odzyskać swój dawny kształt

Clitroplastyka i ostrzykiwanie punku G to zabiegi mające na celu zwiększenie doznań seksualnych. Pierwszy z nich polega na wydobyciu spod nadmiaru skóry części łechtaczki. Drugi zaś to ostrzykiwanie punktu G za pomocą kolagenu lub tłuszczu pacjentki, by wzmocnić doznania seksualne.

Odbudowa błony dziewiczej – zabieg bardzo popularny wśród kobiet z kręgu kultury islamskiej, zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem również wśród Europejek.

Trwa ładowanie wpisu