O szkodliwym wpływie wysokich obcasów na zdrowie kobiet pisano już wielokrotnie. Skrzywienia kręgosłupa, zwyrodnienia stóp, ból pleców oraz cała gama innych dolegliwości związanych z przywiązaniem do szpilek nie jest w stanie skutecznie zniechęcić kobiet do chodzenia w tego typu obuwiu. Jeśli już je nosimy, to zobaczmy dla odmiany jakie korzyści możemy z tego czerpać.

Badania włoskich naukowców wykazały, że szpilki mogą poprawić jakość naszego życia seksualnego. Okazuje się bowiem, że chodzenie na wysokich obcasach, w tym wypadku im wyższe tym lepsze, wzmacnia mięśnie dna macicy. Zwane inaczej mięśniami Kegla odpowiadają za podtrzymywanie narządów płciowych a im są one mocniejsze, tym kobieta ma szanse odczuwać większą satysfakcję seksualną. Chodzenie w butach na szpilce ćwiczy te partie mięśni sprawiając, że są bardzie wrażliwe i w lepszej formie, co z kolei przekłada się na intensywność i łatwość osiągnięcia orgazmu przez kobietę.

Nie należy również zapominać, że buty na wysokim obcasie wpływają na samopoczucie kobiety. Choć nie są najwygodniejsze, to dodają nam pewności siebie i sprawiają, że czujemy się bardziej kobieco i seksownie. Fakt, że jak magnes przykuwają męskie spojrzenia również nie pozostaje w tym wypadku bez znaczenia.

A dlaczego właściwie mężczyźni tak upodobali sobie buty na wysokim obcasie? Kobieca noga w szpilce wygląda lepiej, ponieważ ut ten wymusza napięcie mięśni, co sprawia, że łydka wydaje się dłuższa i smuklejsza. Ponadto szpilki wymuszają na paniach delikatne kołysanie biodrami przy każdym kroku które powoduje, że chód staje się bardziej seksowny.

Wysokie obcasy to buty stworzone dla kobiet świadomych własnej wartości i gotowych do podkreślania swojego seksapilu. Noszone z umiarem, nie tylko wpływają na nasze samopoczucie i zwiększoną atrakcyjność w oczach mężczyzn, ale również polepszają jakość życia seksualnego.