Zaburzenia widzenia, bóle głowy, nudności, biegunka – to tylko niektóre z dolegliwości, którymi może skutkować zażywanie Viagry. Niebieskiej pigułki nie poleca się również osobom z choroba wieńcową serca, wrzodami żołądka i mającym niskie lub wysokie ciśnienie krwi. Ostrożność w stosowaniu leku zaleca się osobom z fizycznymi wadami członka. Teraz do listy ostrzeżeń przed stosowaniem leku dołączyły kolejne komplikacje zdrowotne, tym razem związane z narządem słuchu.

Jak donosi serwis londynek.net za PAP Life, lekarze zaobserwowali związek pomiędzy zażywaniem leków na potencję a głuchotą. Profesjonaliści zaobserwowali 47 przypadków związku między Viagrą, Levitrą i Cialis, a typem głuchoty zwanym zmysłowo-nerwowym. Przejawia się ona szybką utratą słuchu na skutek głośnego hałasu lub infekcji i w trzeciej części przypadków jest nieodwracalna.

Instytucje regulujące rynek leków z różnych krajów zostały poproszone o prześledzenie ewentualnych, podobnych problemów na swoich terytoriach. Rzecznik brytyjskiej agencji, która reguluje rynek leków twierdzi, że problemy ze słuchem w konsekwencji zażywania Viagry to rzadkość w zestawieniu z ogromną skalą stosowania tego środka.