Wiotkość, płaskość i inne przypadłości. 5 najtragiczniejszych w skutkach błędów w doborze stroju kąpielowego
1 Biustonosz, którego miseczki mają trójkątny kształt bez wewnętrznej stabilnej konstrukcji i fiszbinów, dobrze prezentuje się tylko na nielicznych, bardzo jędrnych i przeważnie młodych piersiach lub tych, które są po ingerencji chirurga plastycznego. Wszystkim pozostałym kobietom radzę, by nie wydawały pieniędzy na zakup tego rodzaju kostiumu, gdyż nie nada on piersiom atrakcyjnego wyglądu, nie wymodeluje ich, nie wspominając nawet o jakże ważnym podtrzymaniu. Za to może narazić piersi na opadanie, co, po pierwsze, nie wygląda atrakcyjnie, a po drugie bywa dość bolesnym doświadczeniem. W zamian radzę zainwestować w podobny krój, ale o miseczkach umieszczonych na fiszbinie, który odpowiednio ułoży biust i perfekcyjnie go wymodeluje.
Media
2 Wybór biustonosza kąpielowego, którego miseczki nie mają podszycia tkaniną power net, nie ukształtuje dobrze biustu. Piersi mogą za to uciekać na boki, szczególnie po wyjściu z wody. Wspomniana tkanina to stabilna warstwa siateczkowa, nadająca biustowi kształt, nawet po zamoczeniu. Powinna być wbudowana od wewnątrz w miseczkach, powinien być nią podszyty również pas obwodu biustonosza. W takim staniku kąpielowym otrzymasz stabilne podtrzymanie i będziesz czuć się pewnie na plaży.
Media
3 Wybór topu bez ramiączek wykonanego z kawałka elastycznego materiału przeważnie spłaszcza piersi, nie nadając im pożądanego kształtu. Wyjątkiem są jędrne, młode biusty i te po korekcji chirurgii plastycznej. Ponadto taka opaska nie zapewni podtrzymania, przez co może narazić biust na opadanie. Prawidłowo dopasowany biustonosz o takim fasonie, dla zapewnienia stabilnego uniesienia i odpowiedniego wymodelowania piersi, powinien mieć wbudowane miseczki, które mogą być usztywniane, oraz powinien opierać się na fiszbinach. Takie konstrukcje noszą nazwę bandeau, czyli „opaska”. Nawet jeśli masz obfity biust, nie musisz wybierać pomiędzy podtrzymaniem a opalaniem ramion, bo obecnie na rynku są dostępne marki, które oferują stabilne góry kostiumów kąpielowych z odpinanymi ramiączkami nawet w rozmiarze brytyjskiej miseczki H, czyli europejskiej miseczki K.
Media
4 Jednoczęściowych strojów kąpielowych bez wbudowanych miseczek nie polecam w ogóle, poza sytuacją kiedy uprawiasz pływanie zawodowo. Wtedy nie stawiamy na walory estetyczne, a na opływowy kształt zapewniający szybkość. W pozostałych przypadkach, zakładając stroje bez wbudowanych miseczek, narażasz sylwetkę na kwadratowy wygląd. Naciągnięcie elastycznego materiału powoduje, że biust jest całkowicie spłaszczony i „zsuwa się” ku dołowi. Kobiety z małym biustem, „tracą” go wizualnie, a te z większymi piersiach pogrubiają się optycznie, gdyż biust schodzi niżej niż tam, gdzie powinien się znajdować, przez co talia zanika i wyglądamy na potężniejsze niż w rzeczywistości. Dlatego ważne jest, aby kostium miał wbudowaną od wewnątrz konstrukcję biustonosza z miseczką opartą na fiszbinie, która „odklei” piersi od brzucha, podniesie je, podkreślając jednocześnie talię, a to wszystko sprawi, że sylwetka będzie wyglądać na smuklejszą i bardziej zbalansowaną.
Media
5 Jeśli nie jesteś zwolenniczką skąpych kostiumów kąpielowych ani kostiumów jednoczęściowych, dobrą alternatywą będzie także tankini. Występuje ono zarówno z ramiączkami wiązanymi na karku, z klasycznymi ramiączkami oraz w formie topu bez nich. Zasada doboru jest taka sama, kieruj się rozmiarem wbudowanego w tankini od wewnątrz biustonosza, bo to on, unosząc piersi, ukształtuje kobiecą sylwetkę i perfekcyjnie wymodeluje dekolt. To tak, jakbyś miała pod spodem założony ulubiony stanik, w którym czujesz się pewnie, bo wiesz, że twój biust dobrze się w nim prezentuje. Najlepsze jednak jest to, że nikt poza tobą o tym nie wie, bo ów biustonosz jest bardzo dyskretnie wszyty wewnątrz koszulki. To znakomita alternatywa dla jednoczęściowych kostiumów kąpielowych. Dlatego rekomenduję taką konstrukcję wszystkim paniom, które nie są gotowe na to, by odsłaniać publicznie okolice brzucha, ale chcą pozostawić sobie opcję opalania dolnych partii tułowia. Tankini pozwala na to poprzez uniesienie koszulki w górę w czasie opalania. Poza tym tankini jest świetną opcją stylizacyjną podczas urlopowania do noszenia na co dzień − czy to z szortami, czy z długą, przewiewną, letnią spódnicą.
Media