5 bieliźnianych trików, które pomogą Ci ukryć niedoskonałości sylwetki
1 Jesteś gotowa do wyjścia – dopasowana, gładka sukienka wisi na wieszaku, wyjściowe szpilki czekają na założenie, makijaż i fryzura już niemal zrobione. Jednak po założeniu sukienki dostrzegasz podwójną pierś! Chyba każda z nas zauważyła u innych pań biust wylewający się z miseczek. To jednak nie dowód zbytniej obfitości kształtów, ale złego dopasowania rozmiaru biustonosza. Jeśli zauważysz, że biust wystaje, tworząc nad nią „bułeczkę”, oznacza, że potrzebujesz większej miseczki. Takiej, która zmieści całą pierś, utrzyma ją w ryzach i sprawi, że będzie estetycznie wyglądała pod dopasowanym ubraniem. Podobnie rzecz ma się w przypadku obwodu. Jego zadaniem jest utrzymanie ciężaru biustu, jednak nie oznacza to, że ma wrzynać się w ciało i tworzyć kolejne fałdki. Dobrze dobrany obwód poznamy po tym, że nasza dłoń swobodnie zmieści się między ciałem, a miejscem, gdzie znajduje się zapięcie – podpowiada Iwona Miklusiak, brafitterka marki Dalia.
Shutterstock
2 Zakładasz biustonosz, wygarniasz biust do miseczek, następnie sukienkę bez rękawów, a pod pachami i tak pojawiają się nieestetyczne fałdki? Tylko naprawdę szczupłe kobiety nie zaznały tego problemu. Większość kobiet, o normalnej budowie ciała często się jednak z nim spotyka. Można temu jednak zaradzić! Wystarczy odpowiednio skrojony biustonosz. Klientki, które narzekają na wystające spod pach ciało, nie będą dobrze wyglądały np. w balkonetce. W czasie sesji brafittingowych uczymy je jak zakładać biustonosz, wygarniać do niego piersi i nadmiar ciała spod pachy.
Shutterstock
3 Faktem jest, że większość kobiet ma niesymetryczne piersi. Z reguły jednak jest to asymetria niemal niezauważalna. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy różnica wielkości między jedną, a drugą piersią wynosi nawet kilka rozmiarów. Jak w takiej sytuacji dobrać biustonosz? W skrajnych przypadkach oczywiście jedynym rozwiązaniem będzie szycie na zamówienie. Przy mniej znaczącej różnicy można jednak zastosować sztuczki, które optycznie zniwelują różnicę. Czasem wystarczy mocniejsze ściągnięcie ramiączka po stronie mniejszej piersi. Gdy różnica jest nieco większa, z pomocą przyjdą wkładki w miseczkach. Rozmiar biustonosza dopieramy wtedy do większej piersi, a drugą wypełniamy specjalną wkładką.
Shutterstock
4 Karmienie piersią, lata noszenia złego biustonosza, starzenie się skóry – to wszystko sprawia, że biust deformuje się i traci swoją jędrność. Nie oznacza to jednak, że możemy zapomnieć o pięknym wyglądzie! Specjalnie dla biustów po przejściach, marka Dalia zaprojektowała mocno zabudowany model biustonosza, który schowa w miseczce całe piersi unosząc je do góry i mocno utrzymując. Konstrukcja Big K27 najczęściej wybierana jest właśnie przez panie po karmieniu piersią, te, których biust utracił jędrność oraz hojnie obdarzone przez naturę. Dzięki wysoko zabudowanym miseczkom nawet obwisły biust może prezentować się pięknie – mówi Iwona Miklusiak, brafitterka marki Dalia.
Shutterstock
5 Jak widzimy, dobrze dobrany biustonosz potrafi zdziałać cuda. Jednak niedoskonałości pojawiają się także w niższych partiach naszego ciała. Z pomocą przychodzi wtedy odpowiednia bielizna dolna i bielizna korygująca. Jeśli problemem jest lekko wystający brzuch, wystarczą wysoko zabudowane figi, pod którymi ukryjemy fałdki. Jeśli jednak szykujemy się na eleganckie wyjście i chcemy mieć pewność, że nasza sylwetka będzie prezentowała się idealnie, warto sięgnąć po bieliznę ściągającą, np. body czy sukienkę. Zastosowany materiał oraz odpowiednia konstrukcja biustonosza, który podniesie biust, odpowiednio wymodelują sylwetkę i sprawią, że nawet w dopasowanej kreacji każda kobieta poczuje się zgrabnie i seksownie.
Shutterstock