Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Różne formy kobiecego "ja": jesienna kolekcja Acephala

31 sierpnia 2015, 09:46
Kolekcja „Don’t kiss me” jest próbą wykorzystania w modzie takiego właśnie myślenia o tożsamości kobiecej, rozbiciem klasycznych opozycji. Punktem wyjścia stała się refleksja nad negatywną definicją kobiecości jako „nie-mężczyzny” i „już-nie-dziecka”.
Kolekcja „Don’t kiss me” jest próbą wykorzystania w modzie takiego właśnie myślenia o tożsamości kobiecej, rozbiciem klasycznych opozycji. Punktem wyjścia stała się refleksja nad negatywną definicją kobiecości jako „nie-mężczyzny” i „już-nie-dziecka”. / Media
Najnowsza kolekcja polskiego duetu - „Don’t kiss me” - sezon na jesień/zima 2015/2016 zainspirowana została twórczością Claude Cahun (1894-1954) – francuskiej artystki eksperymentującej z granicami tożsamości płciowej. Cahun (pierwotnie Lucy Schwob) przyjęła męskie imię i żyła z kobietą, która również żyła pod męskim imieniem – Marcel. W swoich fotograficznych autoportretach przyglądała się różnym formom „ja”, wcielając się w postaci męskie, dziecięce, osobowości ze świata sztuki i kultury.
Reklama
Reklama
Tematy:
Acephala moda moda jesień/zima 2015/2016

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama