- Samodzielnie robię makijaż do wszystkich sesji zdjęciowych i teledysków - zapewnia kolumbijska piosenkarka Shakira. - Oczywiście, od czasu do czasu pracuję z profesjonalnymi wizażystami, ale wolę jednak sama się malować - mówi.

Reklama

36-latka, która niedawno po raz pierwszy została mamą, przyznaje, że preferuje wyłącznie kosmetyki, które nadają cerze zdrowego kolorytu, nie pozostawiając uczucia ciężkości. Gwiazda szczególnie upodobała sobie markę Tarte, produkującą kosmetyki organiczne.

- Staram się zachować naturalność - mówi Shakira. - Aplikuję podkład Tarte jedynie w tych miejscach, które tego wymagają. Nie rozsmarowuję go po całej twarzy - wyjaśnia.

Wyrazistość spojrzenia Shakira uzyskuje z kolei delikatnym muśnięciem rzęs tuszem, choć często rezygnuje nawet z tak delikatnego zabiegu. - Czasem wystarczy tylko podkręcić rzęsy zalotką - przekonuje.

Shakira Isabel Mebarak Ripol urodziła się 2 lutego 1977 roku w kolumbijskiej Barranquilla. Na rynku fonograficznym zadebiutowała jako 13-latka płytą "Magia". Sukces komercyjny i uznanie krytyków zdobyła dopiero sześć lat później po wydaniu krążka "Pies Descalzos". Na arenie międzynarodowej zadebiutowała w 2001 roku singlem "Whenever Wherever" i płytą "Laundry Service". Shakira słynie z energetycznych występów: sugestywnego tańca brzucha i ekspresyjnych wokaliz. Prywatnie gwiazda związana jest z piłkarzem Gerardem Pique. Syn pary Milan przyszedł na świat w styczniu.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!