Fundacja, która nosi nazwę najnowszego albumu Lady Gagi, powstała we współpracy piosenkarki z Fundacją John D. & Catherine T. MacArthur, prywatnej fundacji The California Endowment, ośrodku badawczego Uniwersytetu Harvarda Berkman Center for Internet & Society oraz Harvard Graduate School of Education.

Reklama

Według Uniwersytetu Harvarda organizacja przysłuży się głównie młodemu pokoleniu.

"To najlepszy sposób, aby dotrzeć do młodzieży i stworzyć nową kulturę, która opiera się na wartościach takich jak dobroć, życzliwość i męstwo. Promujemy i kładziemy nacisk na takie kwestie jak: pewność siebie, dobre samopoczucie, antymobbing, mentoring i rozwój zawodowy, chcemy, by młodzi ludzie nie bali się podejmowania wyzwań" - informuje uniwersytet.

Inauguracja rozpoczęcia działania Fundacji Born This Way połączona z koncertem Lady Gagi odbędzie się 29 lutego w teatrze Sandersa na Uniwersytecie Harvarda. Podczas uroczystości towarzyszyć będzie jej matka, Cynthia Germanotta, która wraz z artystką pokieruje nową organizacja dobroczynną.

Matka Lady Gagi wspiera ją przy tworzeniu organizacji od samego początku.

Reklama

"Fundacja mojej córki to efekt jej pasji i potrzeby tworzenia lepszego świata, gdzie ludzie są dla siebie milsi, bardziej otwarci i akceptują siebie nawzajem niezależnie od tego, kim są i jak bardzo się od siebie różnią" - mówi Cynthia Germanotta o inicjatywie piosenkarki.

Reklama

"Córka doświadczyła tego samego, z czym boryka się dzisiejsza młodzież. Identyfikuje się nimi i dobrze wie, że bez odpowiedniego wparcia trudno jest przezwyciężyć pewne problemy. Z niecierpliwością czekamy na stworzenie się nowego ruchu, który zaangażuje młodych ludzi i przyjmie do społeczeństwa jako pełnowartościowych członków" - dodaje Germanotta.

Lady Gaga już od dawna udziela się społecznie i pomaga młodym ludziom, którzy są prześladowani z powodu swojej orientacji seksualnej, poglądów czy rasy. Teraz artystka będzie działać na rzecz innych z ramienia własnej fundacji. (PAP Life)

ekl/ dki/