Jennifer Aniston jeszcze za czasów kultowego serialu "Przyjaciele" przyzwyczaiła nas do jednego uczesania - prostych, długich włosów z jasnymi refleksami w stylu kalifornijskiej dziewczyny. Choć uczesanie to nie jest szczególnie oryginalne Jennifer Aniston prawie udało się jej opatentować - aktorka pojawiała się prawie we wszystkich zestawieniach dotyczących włosów i fryzur i przez lata była numerem jeden, jeśli chodzi o kopiowanie stylu ich układania. Nic dziwnego, że zmiana uczesania na krótsze - w lutym tego roku - była szeroko komentowana. Jak się okazało aktorka straciła nie tylko kilkanaście centymetrów włosów, ale także koronę "najlepiej uczesanej".

Według zestawienia przygotowanego przez Yahoo! (Top Celebrity Hairstyle Searches on Yahoow 2011) internauci w 2011 roku najczęściej szukali w sieci informacji na temat fryzury innej Jennifer - Love Hewitt oraz Emmy Watson.

Jennifer Love Hewitt przeszła w 2011 roku trzy fryzjerskie metamorfozy. Najpierw skróciła włosy do ramion, by miesiąc później je wydłużyć o 30 cm, a w ubiegłym tygodniu zmieniła ich kolor. Aktorka, znana do tej pory jako brunetka, wystąpiła na czerwonym dywanie w fryzurze o głębokim, rudym odcieniu.

Z kolei Emma Watson zadebiutowała w swoim krótkim uczesaniu "na chłopczycę" tzw. pixie, jeszcze w roku 2010. Zmiana była tak radykalna i efektowna, że nawet rok później gwiazda "Harry'ego Pottera" bez problemu zajęła drugie miejsce w zestawieniu najlepszych fryzur.

Na liście Yahoo nie zabrakło także: Kate Gosselin, Olivii Wilde, Justina Biebera, Ashlee Simpson, Reese Witherspoon i Rumer Willis.