PAP Life: - Pamiętasz swoje marzenia z dzieciństwa?

Reklama

Małgorzata Socha: - No cóż, marzyłam o tym, żeby zostać aktorką i jak widać, marzenia się spełniają.

PAP Life: - Wymagało to determinacji?

M.S.: - W dążeniu do realizowania się w tym zawodzie na pewno pomaga pracowitość i zorientowanie na cel, ale nie można też przestawać marzyć, bo wtedy życie staje się smutne i można ten cel zatracić.

PAP Life: - Dziś bardzo wiele osób marzy o aktorstwie...

M.S.: - W przypadku aktorstwa szansę mają wszyscy - nie tylko osoby z dużych miast czy dobrych rodzin mogą odnieść sukces. To trochę inaczej niż z prawem czy medycyną, ale właściwie w każdej dziedzinie można dziś się przebić. I znowu powtórzę, że trzeba być przede wszystkim pracowitym. Wydaje mi się, że żyjemy w czasach ponad podziałami i możemy naprawdę dużo. A ile dokładnie - to już tylko zależy od nas i pozostaje w naszych rękach. Ograniczeniem może być tylko nasza świadomość istnienia tych możliwości.

PAP Life: - To też czasy, w których wszyscy chcą być piękni i młodzi, czym dla ciebie jest piękno?

M.S.: - Piękno jest bardzo szeroko rozumiane. Dla mnie najważniejsze jest "piękno od środka", które przejawia się robieniem czegoś dla innych. Bardzo się cieszę, że jestem nominowana w plebiscycie "VIVA! Najpiękniejsi", ale jeszcze bardziej, że ta akcja ma w tym roku wymiar charytatywny i promuje właśnie piękno pomagania innym, w tym wypadku - dzieciom.

Reklama

PAP Life: - Wymienia się ciebie nie tylko wśród "najpiękniejszych", ale też najlepiej ubranych. Czy tytuł ikony stylu czasem nie ciąży?

M.S.: - No właśnie... słowo "ikona" ciąży. Mam nadzieję, że jeszcze tyle lat nie mam, żeby być ikoną. Za to mam dużo dystansu do siebie. I to przede wszystkim, bo bez tego człowiek daleko by nie ujechał.