- Bardzo chciałabym, żeby casting do ekranizacji tej książki był otwarty. Tak, by o rolę jednej z bohaterek mogła się ubiegać każda dziewczyna, która o tym zamarzy - powiedziała Tyra Banks.

Reklama

Choć tytuł "Modelland" wskazuje, że książka w dużym stopniu opiera się na doświadczeniach Banks w modelingu, to modelka podkreśla, że jest przede wszystkim fikcja literacka.

- To fikcja literacka, wyraz mojego umiłowania do książek i fantazjowania. Za sprawą tej książki mogłam też trochę pożartować z rzeczy, które naprawdę się wydarzyły w moim życiu. Niektóre z bohaterek inspirowane są postaciami prawdziwych modelek, które znam - dodała Banks, która po zakończeniu kariery na wybiegu zrobiła karierę jako prowadząca talk-show "The Tyra Banks Show" oraz jurorka programu "Zostań top modelką".

Wydawnictwo Delacorte Press opisuje książkę "Modelland", jako przekrój różnych problemów i zagadnień - począwszy od tematyki stosunku do własnego ciała do kwestii zwiększenie roli kobiet. Publikacja znalazła się na drugim miejscu listy bestsellerów "New York Timesa". Jest też najchętniej kupowaną książką w największej amerykańskiej sieci księgarń Barnes & Noble.