Choć odzwyczailiśmy się od myślenia, że ciąża to choroba, nie ulega wątpliwości, że stan ten bardzo zmienia ciało kobiety. Wiele pań ma duże problemy z tym, by po narodzeniu dziecka wrócić do dobrej formy i szczupłej sylwetki. Wiele kobiet wręcz wmawia sobie, że odzyskanie dawnych kształtów jest po prostu niemożliwe i zaprzestają wszelkich starań.

Reklama

Tymczasem lekarze twierdzą, że to nieprawda. Owszem ciąża i narodziny dziecka raz na zawsze zmieniają życie kobiety, jednak ciało jest tu wyjątkiem i bez wątpienia może odzyskać dawne kształty. Najlepszym dowodem na to, że po ciąży można wrócić do swoich dawnych kształtów są niektóre gwiazdy. Chcąc szybko wrócić do pracy, błyskawicznie odzyskują formę i już kilka tygodni po urodzeniu dziecka prezentują nienaganną sylwetkę. Oto znane panie, które udowodniły, że jeśli ma się odpowiednią motywację, to można zdziałać cuda.

Victoria Beckham

Celebrytka, projektantka mody i żona piłkarza Davida Beckhama urodziła wyczekiwaną córeczkę Harper 11 lipca. Choć od tego czasu minęły zaledwie dwa miesiące, po ciążowych krągłościach nie ma śladu, a świeżo upieczona mama już prężnie zabrała się do pracy.

AP / Evan Agostini

Jessica Alba

Śliczna aktorka zaledwie trzy tygodnie temu po raz drugi została mamą. Alba nie traciła czasu i zaraz po porodzie zaczęła pracować nad powrotem do dawnej formy. Na gali NCLR ALMA Awards, która odbyła się w sobotę wieczorem Jessica zaprezentowała efekty swoich starań. Po ciążowych kilogramach nie ma już śladu.

Newspix / Kevan Brooks

Miranda Kerr

Miranda Kerr, jak na modelkę przystało, swoje ciało traktuje jak narzędzie pracy. Chcąc jak najszybciej powrócić na wybieg, musiała w błyskawicznym tempie odzyskać idealną figurę. Determinacja i wysiłek zrobiły swoje, bo tak oto modelka prezentowała się zaledwie trzy miesiące po porodzie.

Newspix / Nancy Kaszerman