Choć odzwyczailiśmy się od myślenia, że ciąża to choroba, nie ulega wątpliwości, że stan ten bardzo zmienia ciało kobiety. Wiele pań ma duże problemy z tym, by po narodzeniu dziecka wrócić do dobrej formy i szczupłej sylwetki. Wiele kobiet wręcz wmawia sobie, że odzyskanie dawnych kształtów jest po prostu niemożliwe i zaprzestają wszelkich starań.

Tymczasem lekarze twierdzą, że to nieprawda. Owszem ciąża i narodziny dziecka raz na zawsze zmieniają życie kobiety, jednak ciało jest tu wyjątkiem i bez wątpienia może odzyskać dawne kształty. Najlepszym dowodem na to, że po ciąży można wrócić do swoich dawnych kształtów są niektóre gwiazdy. Chcąc szybko wrócić do pracy, błyskawicznie odzyskują formę i już kilka tygodni po urodzeniu dziecka prezentują nienaganną sylwetkę. Oto znane panie, które udowodniły, że jeśli ma się odpowiednią motywację, to można zdziałać cuda.

Victoria Beckham

Celebrytka, projektantka mody i żona piłkarza Davida Beckhama urodziła wyczekiwaną córeczkę Harper 11 lipca. Choć od tego czasu minęły zaledwie dwa miesiące, po ciążowych krągłościach nie ma śladu, a świeżo upieczona mama już prężnie zabrała się do pracy. 

Jessica Alba

Śliczna aktorka zaledwie trzy tygodnie temu po raz drugi została mamą. Alba nie traciła czasu i zaraz po porodzie zaczęła pracować nad powrotem do dawnej formy. Na gali NCLR ALMA Awards, która odbyła się w sobotę wieczorem Jessica zaprezentowała efekty swoich starań. Po ciążowych kilogramach nie ma już śladu. 

Miranda Kerr

Miranda Kerr, jak na modelkę przystało, swoje ciało traktuje jak narzędzie pracy. Chcąc jak najszybciej powrócić na wybieg, musiała w błyskawicznym tempie odzyskać idealną figurę. Determinacja i wysiłek zrobiły swoje, bo tak oto modelka prezentowała się zaledwie trzy miesiące po porodzie.