Przyszła na świat 24 lata temu w Melbourne w Australii. W wieku pięciu lat przeprowadziła się do Białegostoku, gdzie rozpoczęła naukę i nawiązała pierwsze przyjaźnie. Dzieciństwo spędzała w podróżach między Australią a Polską, w końcu w 2002 na stałe przeprowadziła się do Polski. Rozalia studiuje filologię angielską, a w wolnym czasie uczy się włoskiego.

Reklama

Od najmłodszych lat wyróżniała się urodą, nic więc dziwnego że ma za sobą wiele sukcesów: w 2004 roku 17-letnia wówczas Rozalia została "Miss Polski Nastolatek", a w 2005 - 3. Vicemiss w międzynarodowym konkursie "Miss Tourism Queen International". W 2010 roku wzięła udział w finale "Miss Polonia", który wygrała.

Polska kandydatka bierze teraz udział w zgrupowaniu Miss Universe w Sao Paulo, gdzie przygotowuje się do wielkiego finału, który ma się odbyć 12 września.

"Emocje sięgają zenitu" - przyznała Rozalia w rozmowie telefonicznej i dodała, że przygotowania wymagają od kandydatek wielkiego wysiłku fizycznego: "Śpimy po 4-5 godzin na dobę. Wiem, że najbliższe dni będą bardzo intensywne, lecz dam z siebie wszystko, aby godnie reprezentować Polskę".

Rozalia jest wysoką blondynką o niebieskich oczach i jasnej karnacji. Ma 175 cm wzrostu, a jej wymiary to: 91-64-93. Czy taki typ urody ma szansę na wygraną w poniedziałkowym finale Miss Universe? W ciągu ostatnich trzech lat konkurs ten wygrywały brunetki: w 2008 i 2009 były to obywatelki Wenezueli, a w 2010 - Meksyku. Czy tym razem będzie to Polka?

Podczas poniedziałkowego finału zaprezentują się wszystkie kandydatki, a jury wybierze TOP 15 dziewczyn, które wezmą udział w finale. Po raz pierwszy jednak w historii konkursu to internauci mają niemały wpływ na wynik: to oni zdecydują, która z kandydatek dostanie tzw. "dziką kartę" i wejdzie do TOP 15 niezależnie od decyzji jury. Głosować można do północy 11 września. Głosowanie jest bezpłatne i z jednego adresu e-mailowego można oddać 10 głosów dziennie.

"Jestem bardzo wdzięczna za wszystkie oddane głosy oraz za wsparcie Polaków i ich ciepłe słowa" - zapewnia Rozalia Mancewicz, a Małgorzata Herde z Biura Miss Polonia namawia do wzięcia udziału w głosowaniu: "Od 22 lat żadna Polka nie trafiła do TOP 15 w tym konkursie, co stanowi wielkie wyróżnienie." - tłumaczy.

Rozalia na potrzeby konkursu Miss Universe zmieniła swoje imię na "Rosie" i w ten sposób przedstawia się w swoim filmiku promocyjnym, który można obejrzeć w serwisie Youtube.

Głosować na polską kandydatkę można na oficjalnej stronie MissUniverse: http://missuniverse.com/members/profile/599559/year:2011

Mancewicz nie jest jedyną polską pięknością, która przygotowuje się do międzynarodowej edycji wyborów miss. Dwa tygodnie temu Miss Polski została Angelika Ogryzek, która w październiku wybiera się do Londynu, aby wziąć udział w finale Miss World.

Joanna Socha

AKPA