Modowe wpadki jakie zdarzają się gwiazdom można podzielić na kilka kategorii. Jedne to strój źle dobrany do okoliczności, inne dotyczą stylizacji, które dawno wyszły z mody, a jeszcze inne zbyt mocnego eksponowanie ciała lub źle dobranych elementów garderoby. Jednak jedną z najbardziej bolesnych kategorii wpadek są te, które deformują sylwetkę kobiety. Ofiarami takich pomyłek są panie, które chcą ślepo podążać za modą i zakładają rzeczy, które choć bardzo trendy, kompletnie nie pasują do ich sylwetki. Przykładem takiego krzywdy wyrządzonej strojem jest stylizacja, która bardzo skraca nogi. Mistrzynią w tej kategorii jest Britney Spears.

Reklama

Księżniczka popu po mimo swego niskiego wzrostu i dość krótkich nóg z dużym upodobaniem, do sukienek zakłada ciemne botki za kostkę. Niestety, na taką stylizację mogłaby sobie pozwolić Anja Rubik, Britney zaś wygląda w niej ciężko i niezgrabnie.

PAP/EPA / PAUL BUCK

Podobną wpadkę zaliczyła ostatnio także Paulina Sykut. Pomimo swojego niskiego wzrostu pogodynka zdecydowała się założyć do krótkiej spódniczki ciężkie, czarne botki sięgające kostek. Gwiazdka najwyraźniej nie dostrzegła, że ta niefortunna stylizacja optycznie skróciła jej nogi.

AKPA