Warto zacytować nieocenionego pana Jerzego, który laur pierwszeństwa pod względem wierności małżeńskiej przyznał reżyserowi filmowemu Januszowi Majewskiemu i jego żonie, sławnej fotografce Zofii Nasierowskiej - 51 lat! Gratulujemy.

A oto kolejne miejsca tego zestawienia:

Reklama

2. Reżyser Kuba Morgenstern z żoną Krystyną i ex aequo śpiewak Wiesław Ochman z żoną też Krystyną, ale inną - po 48 lat.

3. Reżyser mieszkający i pracujący w USA Zbigniew Kamiński z żoną Ewą - 36 lat.

4. Scenograf, zdobywca Oscara Allan Starski z żoną Wiesławą i ex aequo biznesman Zbigniew Niemczycki z żoną Katarzyną Frank-Niemczycką - po 34 lata.

5. Plakacista, rysownik, ilustrator Waldemar Świerzy z żoną Magdaleną i ex aequo profesor kardiolog Adam Torbicki z żoną Grażyną, wielką gwiazdą telewizyjną - po 30 lat.

- Wbrew obiegowym opiniom ludzie w środowisku filmowo-artystycznym długo jednak żyją razem - pisze w swym felietonie w najnowszym numerze Vivy Jerzy Iwaszkiewicz. Ciekawe jednak, jak skomentowałby te słowa Mateusz Damięcki, którego małżeństwo z Patrycją Krogulską trwało zaledwie... 8 miesięcy, więc nawet nic im się urodzić nie mogło, z uczuciem włącznie...

Dla pełnego obrazu Jerzy Iwaszkiewicz dodaje jeszcze o wiele krótszą listę najdłuższych konkubinatów:

Reklama

1. Gwiazda radiowo-telewizyjna Monika Olejnik i dziennikarz sportowy Tomasz Ziółkowski - 13 lat.

2. Pisarz Janusz Głowacki i aktorka, balladzistka Olena Leonenko - 12 lat.

Parom tym także wypada pogratulować, prawda?...

>>> Czytaj także: Glinka na krótkim urlopie z mężem