Jak pisze w piątek agencja EFE, dzięki temu mieszkańcy Monako będą mogli jeszcze raz przeżyć "tę historyczną chwilę". Uroczystości ślubne rozpoczną się już w piątek o godz. 17 czasu polskiego od cywilnej ceremonii. W sobotę młoda para powie sobie "tak" w czasie ślubu kościelnego na dziedzińcu pałacu.

Na wystawie zatytułowanej "Historia książęcego ślubu" od 9 lipca będzie można oglądać stroje, w których państwo młodzi wystąpią właśnie podczas ceremonii religijnej. Oprócz sukni panny młodej trafi tam także biały letni mundur, który według Pałacu Książęcego będzie miał na sobie Albert II.

Według mediów, suknię z pięciometrowym welonem dla panny młodej zaprojektował Giorgio Armani. W Muzeum Oceanograficznym wystawiony zostanie również samochód, którym państwo młodzi przemierzą ulice maleńkiego księstwa. Jest to specjalnie przygotowana na tę okazję wersja Lexusa LS 600h Landaulet.

Wśród przedmiotów, które trafią do Muzeum będą także zaproszenia ślubne, menu z oficjalnej kolacji, zastawa oraz wyroby szklane. Niektóre z nich zostaną wystawione na sprzedaż. Bilet wstępu na wystawę kosztuje 14 euro. Muzeum Oceanograniczne zostało utworzone w 1910 r. przez księcia Alberta I.