Ślubne zdjęcia Kate i księcia Williama stanowiły atrakcję w kolorowych pisemkach z całego świata. Świeżo upieczona księżna może pochwalić się smukłą sylwetką a przed ślubem zrzuciła kolejne siedem kilo. Szczupła sylwetka Kate wydała się jednak zbyt gruba twórcom brytyjskiego magazynu „Grazia”. Klatka piersiowa i talia Kate wyglądają nienaturalnie szczupło a za pomocą manipulacji grafików kibić ukochanej księcia Williama zyskała obwód zbliżony do jej głowy.

KOBIETA NIGDY NIE JEST ZA CHUDA?

Co najgorsze, przedstawicielka pisma podtrzymywała opinię o słuszności takiej decyzji. Jej zdaniem Middleton była za gruba, by w swojej prawdziwej postaci zagościć na okładce. „Tak, zgadzam się, że Kate zeszczuplała, ale nie wystarczająco” – cytuje wypowiedź przedstawicielki serwis Zeberka.pl. „Kobieta nigdy nie jest za chuda. Tym bardziej kobieta z taką pozycją i mocą kreowania wizerunku. Poinformowaliśmy księżną, że wyretuszujemy jej talię, aby stanowiła lepszy wzór dla kobiet w Wielkiej Brytanii”.

Taka postawa dziwi w czasach, gdy większość reprezentantów świata mody i show-biznesu przeprasza za podobne wpadki i deklaruje rezygnację z promowania anorektycznych kształtów.