To może smutna refleksja dla niejednej kobiety. Uroda bardzo pomaga w karierze a jej brak w wielu branżach to kłody pod nogi w drodze na szczyt. Te kobiety zachwyciły świat charyzmą, talentem aktorskim i elokwencją. Lecz, jak przypomina portal Onet.pl, nawet one pierwsze znaczące kroki do sławy postawiły na konkursach miss.

Eva Longoria to popularna aktorka uważana za jeden z symboli seksu. Latynoska piękność zdobyła miliony fanów i niesłabnąca popularność dzięki roli w serialu "Gotowe na wszystko". 


Wcześniej jednak wygrała konkurs piękności. W 1998 roku zdobyła tytuł Miss Corpus Christi.


Jest jedną z najważniejszych hollywoodzkich gwiazd. Jej emploi pełne jest ról seksownych kociaków w stylu kobiety-kota czy dziewczyny Bonda, udowodniła jednak też talent na miarę Oscara. Halle Berry, uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata, karierę zaczynała właśnie jako miss.


W 1985 zdobyła tytuł Miss Nastolatek USA, a rok później – tytuł Miss USA. W konkursie Miss Świata awansowała do finału. Jej kariera ruszyła z kopyta. Piękna Halle najpierw pracowała jako modelka, szybko pojawiły się propozycje występów w serialach, a następnie – w produkcjach filmowych.


Michelle Pfeiffer stworzyła wiele chwytających za serce i niezapomnianych kreacji aktorskich, w tym kobiety-kota w jednej z części "Batmana". Udowodniła, że prócz ładnej buzi posiada wyjątkowy talent.


Sławę przyniosła jej jednak również niezwykła uroda. Pierwsi docenili ją członkowie jury konkursu piękności.


Michelle Pfeiffer w 1978 roku zwyciężyła w jednym z nich, zdobywając tytuł Miss Orange County Beauty Pageant.


Dziś Aishwarya Rai jest bollywoodzką boginią, bierze też udział w amerykańskich superprodukcjach. Przepustką dla wielkiej kariery dla tej pięknej Hinduski o niezwykłych błękitnych oczach był konkurs Miss Świata.


W 1994 roku jako pierwsza wicemiss Indii stanęła do konkursu Miss Word i wygrała go, otrzymując tytuł najpiękniejszej kobiety świata.


Znana azjatycka aktorka światową sławę zyskała już w dojrzałym wieku dzięki takim produkcjom jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Charyzmatyczna postać o dość nietypowej urodzie. Również Michelle Yeoh budowała karierę dzięki zewnętrznym atutom. 


Ma na koncie tytuł Miss Malezji z 1983 roku.


Jest władczynią prawdziwego imperium medialnego, od wielu lat w czołówce najbardziej wpływowych ludzi świata. 


Prowadzi nieśmiertelny talk-show. W „Kolorze purpury” Spielberga udowodniła aktorski talent. Do tego słynie raczej z tuszy niż atrakcyjnego wyglądu. A jednak.


Również Oprah Winfrey zaczynała w konkursach piękności. W 1971 roku zdobyła tytuły Miss Black Tennessee oraz Miss Fire Prevention.


W 1983 roku uroda pozwoliła jej stać się postacią przełomu: Vanessa Williams jako pierwsza ciemnoskóra kobieta zdobyła tytuł Miss America. Co prawda odebrano jej koronę z powodu rozbieranej sesji dla "Penthouse", w której wzięła udział rok wcześniej.


Popularności jednak jej nie odebrano. Jest nagradzaną i cenioną aktorką i wokalistką.