W 2020 r. Barbie kontynuuje promowanie różnorodności za pomocą serii Barbie® Fashionistas i wprowadza nowe modele lalek:

Reklama
  • Lalka bez włosów - stworzona z myślą o dzieciach, które z jakiegoś powodu straciły włosy i potrzebują wsparcia.
  • Lalka z ciemniejszą karnacją, posługująca się złotą protezą kończyny. W 2019 r. Barbie® wprowadziła lalki odzwierciedlające trwałą niepełnosprawność, w tym lalkę z protezą kończyny. Jest to efekt współpracy z mającą wówczas 12 lat Jordan Reeves, której misją jest tworzenie kreatywnych rozwiązań, dzięki którym niepełnosprawne dzieci będą mogły bawić się zabawkami, z którymi mogą się utożsamiać. W tym roku marka rozszerzyła ofertę o drugą lalkę posługującą się protezą kończyny, z ciemniejszą karnacją.
  • Lalka Barbie z bielactwem - projektując tę lalkę, firma Mattel® współpracowała z dermatologiem, aby jak najdokładniej odzwierciedlić bielactwo. Prototyp lalki zadebiutował w zeszłym roku na profilu Barbie na Instagramie @BarbieStyle, a post na ten temat otrzymał najwięcej „polubień” w historii konta.
  • Ken z długimi włosami - Ken w tej odsłonie to nowość i różni się od tradycyjnego modelu długimi pasmami włosów.

W zeszłym roku ponad połowa lalek sprzedanych na świecie należała do serii Barbie® Fashionistas. Spośród dziesięciu najlepiej sprzedających się produktów siedem należało do tej kategorii (w tym lalka na wózku inwalidzkim).

W Polsce nowa gama będzie dostępna od lutego 2020 roku.