Obecnie panuje tendencja, by zabawki mieć, a nie się nimi bawić. Tymczasem zabawki powinny służyć do zabawy. Zabawki wykonane z naturalnych materiałów zostawiają dziecku miejsce na interpretację – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natka Luniak, projektantka zabawek.

Reklama

Natka Luniak inspiracje do swoich projektów czerpie z własnych wspomnień, zabawek, które pamięta z opowieści swojej mamy i babci. Produkty wymyślone przez projektantkę robione są z drewna, są ręcznie malowane, szyte i zdobione. Tak wykonane zabawki są nie tylko atrakcyjne wizualnie, lecz także bardziej ekologiczne i bezpieczne dla najmłodszych niż tradycyjne pluszaki czy plastikowe gadżety. Atrakcyjne i wykonane z materiałów najwyższej jakości produkty mogą zainteresować nie tylko dzieci, lecz także wciągnąć do zabawy rodziców.

Dobrze jest, żeby wszyscy mieli jak najwięcej kontaktu z dobrym designem, a dzieci są najbardziej chłonne. Od tego, czego się nauczą w tych pierwszych latach swojego życia, będzie zależała ich przyszłość. Dobry design zabawek jest tak ważny dla dzieci, ponieważ zabawki są dla nich całym światem. Jeżeli otoczymy dziecko zabawkami wysokiej jakości, to w przyszłości dzieci również będą sięgać po wartościowe produkty – mówi Natka Luniak.