Rodzice młodszych dzieci coraz częściej na przyjęcie urodzinowe wybierają miejsce, gdzie zatrudnieni pracownicy pomogą im zająć się dziećmi i przygotować imprezę. Często są to bawialnie lub centra handlowe, które dla dzieci same w sobie są atrakcją. Zaletą tych miejsc jest duży wybór zabaw. Na przyjęcia dla starszych dzieci często wybierane są atrakcje sportowe takie jak paintball czy gokarty.

Reklama

Rodzice często decydują się na bawialnie, centra lub nic nie wybierają, bo mieszkają w mieszkaniu o powierzchni 70 metrów i nie decydują się na to, żeby zaprosić 13 osób z przedszkola do domu. Jest to zbyt duże ryzyko i nie wiedzą, co zrobić. To jednak wcale nie musi być rozbrykana impreza, na której dzieci skaczą, biegają, rośnie im poziom adrenaliny – zauważa Andrzej Szczerba, organizator imprez dla dzieci.

Dobrze zorganizowane przyjęcie dla dzieci ma program. Każda minuta jest dokładnie zaplanowana, wykorzystana. Dzieci cały czas muszą mieć zajęcie, a jednocześnie rodzice muszą czuwać nad tym, co maluchy robią.

Chodzi o to, żeby dzieci zmęczyć i żeby o dziewiętnastej położyć spać. I będą spać do dziesiątej następnego dnia. Nie ma problemu, by takie urodziny zorganizować – zapewnia organizator imprez w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Ważne, aby podjąć decyzję, jaka ma być atrakcja przewodnia przyjęcia urodzinowego.

Czy mają to być bardziej plastyczne rzeczy czy bardziej naukowe, a może jeszcze jakieś super fantastyczne wydarzenie, gdzie przyjdą przebrani aktorzy i pobawią się z dzieciakami – sugeruje Szczerba, właściciel firmy Zygzaki.

Organizacja przyjęcia w domu musi być przemyślana i zaplanowana wcześniej, podobnie jak przyjęcie w bawialni, które wiąże się z wcześniejszą rezerwacją miejsca. Cena zabawy w wynajętej sali wynosi od 200 złotych za 10 osób. Zwykle rodzice dziecka muszą zorganizować jedzenie i napoje dla gości jubilata. Są także miejsca, w których można zamówić catering, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami.