Bezpieczny sen

Reklama

Rodzice wybierający się na zakupy, powinni znać wymiary łóżeczka – jest to o tyle ważne, że w skład zestawów pościelowych dla niemowląt wchodzą nie tylko poszewki na kołderkę i poduszkę, ale także ochraniacze na szczebelki. Dzięki miękkiemu wypełnieniu zabezpieczają dzieci przed stłuczeniami.
- Wybierając pościel warto zwrócić uwagę na długość ochraniaczy – mówi Dorota Dzwonek z firmy Ceba Baby. – Niektórzy producenci skracają je, chcąc oszczędzić na materiale. Ochraniacze powinny mieć odpowiednią długość, aby spełniały swoją rolę w momencie, kiedy dziecko nieco urośnie i stanie się naprawdę ruchliwe – tłumaczy.

Kolejnym elementem, wpływającym na bezpieczeństwo maluszka podczas snu, jest rodzaj zapięć zastosowanych w pościeli. Lepiej unikać ozdobnych wstążeczek i guzików, którymi dziecko może zrobić sobie krzywdę. Bardzo dobrym rozwiązaniem są schowane zamki, do których dostęp ma jedynie rodzic.

Do koloru - do wyboru

Pościel, w której śpi niemowlę powinna być wykonana z naturalnych materiałów nie wywołujących podrażnień czy alergii. Najlepiej, jeśli jest to stuprocentowa bawełna lub satyna, która wbrew pozorom jest bardzo przyjemna w dotyku i przyjazna dla skóry dziecka. - Zainwestowanie w dobrą jakościowo tkaninę opłaci się w momencie, kiedy przyjdzie do jej częstego prania, które w tym przypadku jest nieuniknione – mówi D. Dzwonek. - Wysoko gatunkowe materiały pozwolą zachować oryginalny kolor i formę pościeli przez długi czas - dodaje. Nie będą też problematyczne w wyprasowaniu.

Analizując jakość tkanin, nie sposób pominąć wzornictwa. Na rynku widoczny jest podział na niebieskie produkty dla chłopców i różowe dla dziewczynek. Jeśli rodziców urzeka słodycz tego trendu, z pewnością nie będą mieli problemu z urządzeniem pokoju maluszka. Chcąc znaleźć coś alternatywnego, również nie powinni napotkać większych trudności – to, czy pościel będzie gładka, pokryta marynistycznymi pasami czy też designerskimi rysunkami, zależy tylko i wyłącznie od gustu. Kompletując wyprawkę warto postawić na w miarę spójną kolorystykę tak, aby w razie potrzeby móc podmienić poszewkę poduszki lub kołderki na inną, nie zmieniając całej pościeli.

W wyposażeniu łóżeczka przydają się czasami takie elementy, jak śpiworek, rożek czy przewijak. Rodzice pragnący dopasować je do pościeli, mogą skorzystać z oferty marki Ceba Baby, która w ramach jednego wzoru oferuje całe kolekcje produktów. W ich skład wchodzą m.in. pościele i pasujące do nich baldachimy, kocyki, rożki, śpiworki, różnego rodzaju przewijaki i łatwe w utrzymaniu pokrowce, a także zestawy i okrycia kąpielowe. Kolekcje pozwalają nie tylko na estetyczne wyposażenie łóżeczka, ale również na skompletowanie harmonijnej i praktycznej wyprawki.