W październiku zmieni się nazwa i oprawa graficzna kanału ZIGZAP, który "rośnie" wraz ze swoimi widzami. Zastąpi go TeleTOON+, którego oferta skierowana jest do najmłodszych. Prezentować będzie kultowe kreskówki i seriale dla dzieci w wieku sześciu lat i starszych.

Reklama

Całkowita nowością jest połączenie kanału dziecięcego z internetem. Podążając za trendami i rozwojem technologicznym, Canal+ utworzył specjalne aplikacje internetowe dla fanów ZIGZAPa.

O tym, co znajdzie się w ramówce TeleTOON+ zadecydują mali widzowie. Już od 10 września, używając interaktywnej aplikacji zamieszczonej na zigzap.pl, dzieci będą mogły głosować na swoje ulubione bajki. Dodatkowo od października, kiedy ruszy strona internetowa TeleTOON.pl, dzieciaki będą mogły głosować na tytuły, które chcą ponownie obejrzeć w paśmie weekendowym. To kolejna nowość przygotowana przez stację z myślą o najmłodszych.

"Niedzielny poranek oddajemy we władanie naszym widzom. Co tydzień od poniedziałku do piątku będą mogli głosować na kreskówki, które chcą zobaczyć w niedzielne przedpołudnie w cyklu +Kreskówka na życzenie+" - mówi Beata Ryczkowska, dyrektor wykonawcza pionu programowego Canal+.

TeleTOON+ zaprasza również wszystkich swoich widzów na warsztaty telewizyjne. Każde dziecko, dzięki specjalnej aplikacji, będzie mogło wcielić się w rolę aktora kreskówkowego i przystąpić do konkursu.

"Gotowe prace poddane zostaną głosowaniu internautów i widzów. 100 zwycięzców, czyli autorów prac, które dostały największą liczbę głosów, otrzyma nagrody indywidualne. Ponadto, specjalnie wybrane jury wyłoni 10 najlepszych merytorycznie prac. Ci zwycięzcy zostaną nagrodzeni warsztatami telewizyjnymi TeleTOONa, które odbędą się w ich szkole" - informuje Ryczkowska.

W trakcie warsztatów edukacyjnych, zwycięzcy konkursu i ich szkolni koledzy, zobaczą od kuchni jak robi się telewizję, a przede wszystkim jak powstają ich ulubione seriale animowane. Dziecięca jesień zapowiada się naprawdę ciekawie!