- Kampania ma za zadanie "odczarowanie" trudnego dla rodziców i rodzin tematu moczenia nocnego dzieci. Problemem tym w Polsce dotkniętych jest około 400 tysięcy dzieci w wieku do 15 roku życia. Drugim zadaniem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy na ten temat. Jest to niepowtarzalna okazja aby spotkać się ze specjalistami i sprawdzić czy na pewno nasze dziecko, które się moczy jest zdrowe. Na spotkaniach tych specjaliści podpowiedzą w jaki sposób pomóc - wyjaśnia wspierająca akcję psycholog Dorota Zawadzka.

Reklama

Dla zdecydowanej większości dzieci moczenie nocne jest normalnym etapem rozwoju, z którego wyrastają w swoim czasie. Eksperci kampanii edukacyjnej "Sucha noc. Śpijcie spokojnie" podkreślają, że do zjawiska moczenia nocnego dzieci należy podchodzić bez wstydu i lęku, a przy tym odpowiedzialnie. Dlatego zalecają rodzicom udanie się na konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, aby upewnić się, że dziecko jest zdrowe, a moczenie nocne nie jest jednym z objawów niezdiagnozowanej wcześniej choroby.

Doskonałą okazją do odbycia takiej konsultacji będzie ogólnopolski Dzień Otwarty DryNites, organizowany w placówkach partnera akcji - Grupy LUX MED 17 września 2011 r. W czasie Dnia Otwartego DryNites, rodzice będą mogli odbyć ze swoim dzieckiem jedną z 1500 indywidualnych, bezpłatnych konsultacji u kilkudziesięciu lekarzy w całej Polsce.

Rejestracja na Dzień Otwarty DryNites, odbywa się na stronie internetowej www.suchenoce.pl do 3 września.