W hali Targów w Krakowie przy ul. Centralnej będzie można spotkać blisko 80 autorów i ilustratorów książek dla dzieci m.in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Michała Rusinka, Melanię Kapelusz, Joannę Marię Chmielewską, Barbarę Gawryluk, Marcina Bruchnalskiego i Łukasza Zabdyra.

Reklama

"Targi są dedykowane najmłodszym, dlatego oprócz nowości książkowych na targach będzie bardzo bogaty program towarzyszący. Dzieci będą mogły nie tylko zobaczyć i kupić książki, ale dowiedzieć się, jak one powstają i same je współtworzyć. W jednej z sal seminaryjnych dzieci będą tworzyły makietę książki, wymyślały fabułę i ilustracje" - powiedziała PAP komisarz Targów Książki dla Dzieci Barbara Sikora.

Do dorosłych adresowane są spotkania z psychologami, logopedami oraz specjalistami, którzy doradzą jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dzieci i jak zachęcić je do czytania.

Atrakcjami targów będą gigantyczne gry planszowe, wspólne ilustrowanie najdłuższej, kilkunastometrowej książki podróżniczej, plac zabaw na terenie hali targowej i projekcje filmów dla dzieci. W programie są m.in. warsztaty plastyczne, malowanie twarzy farbami, składanie modeli zabytków Krakowa.

Podczas Targów rozstrzygnięte zostaną konkursy "Książka przyjazna dziecku" i "Najlepsza książka dla młodych czytelników", które będą wskazówką, jak wybrać spośród wielu publikacji najbardziej wartościowe.

Wstęp na tragi jest bezpłatny.